[ATR] Nowości Bomet

Ciężki agregat uprawowy Canis od Bomet

Data publikacji:

Prawidłowe przygotowanie pola do siewu przy jak najmniejszej ilości przejazdów ogranicza czas pracy i koszty paliwa. Jest więc uzasadnione ekonomicznie.

Firma Bomet z Węgrowa ma w swojej ofercie ciężki agregat uprawowy Canis, który jest w stanie przygotować pole pod siew nawet w trudnych warunkach glebowych. Przeznaczony jest zarówno dla gospodarstw konwencjonalnych, jak i tych stosujących technologie uproszczone.

Agregat uprawowy Canis występuje w szerokości roboczej 2,5; 3 oraz 4 m. Zapotrzebowanie na moc w zależności od modelu agregatu wynosi analogicznie 100, 120 lub 165 KM. Głębokość robocza wynosi maksymalnie 120 mm. Jako elementy robocze w agregacie zastosowano 2 rzędy sprężystych zębów zakończonych szerokimi gęsiostopami. Ich zadaniem jest optymalne podcinanie i spulchnianie gleby. W zależności od szerokości maszyny agregaty Canis wyposażone są w 10, 12 lub 16 zębów.

Głębokość pracy zębów może być precyzyjnie regulowana w zakresie od 2 do 12 cm dzięki zastosowaniu mechanizmu równoległoboku ramy pośredniej. Dodatkowo, aby ograniczyć przesypywanie gleby poza szerokość roboczą maszyny, agregat uprawowy wyposażony został w deflektory boczne.

Przedni wał strunowy ma średnicę 370 mm. Wraz z listwą kruszącą zapewnia odpowiednie wyrównanie na glebach zwięzłych i zbrylonych. Z tyłu agregatu można zainstalować wał crosskill o średnicy 350 mm na gleby ciężkie i zwięzłe lub wał strunowy o średnicy 370 mm na gleby lżejsze i mniej zwięzłe. Wał crosskill idealnie rozkrusza i rozdrabnia bryły oraz pozostawia powierzchnię pola lekko spulchnioną. Elementem końcowym agregatu jest włóka, która wyrównuje i ugniata glebę, przygotowując ją do siewu. Należy mieć na uwadze, że agregat Canis o szerokości roboczej 4 m przekracza dopuszczalną w naszym kraju szerokość transportową i z tego względu nie może być podwieszony do ciągnika poruszającego się po drogach publicznych.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.