Technika

Ciągniki specjalistyczne - Uniwersalne maszyny do każdego zadania

Data publikacji:

Segment ciągników kompaktowych w Polsce nie ma jeszcze tak dużego znaczenia jak w krajach Europy Zachodniej. Jednak i tak z roku na rok sprzedaż w tym sektorze stanowi istotny wkład w rynek urządzeń tego typu - tylko w I półroczu 2018 r. w naszym kraju zarejestrowano 591 ciągniki o mocy do 70 KM. Dlatego też zapytaliśmy producentów o nowości i trendy na bieżący sezon.

Jeśli chodzi o sektor komunalny, można zaobserwować kontynuację trendu z ostatnich lat. Oto bowiem w wypadku wykonywania prac w terenie miejskim, np. zimowego utrzymania ulic, często decydującym czynnikiem są wymiary maszyn - wysoka moc silnika nie jest zaletą, gdy maszyna jest zbyt szeroka i nie mieści się na chodniku. Również w wypadku pielęgnacji terenów zielonych rośnie popyt na kompaktowe i zwrotne pojazdy - maszyny muszą w coraz większym stopniu nadawać się do stosowania także na niewielkich powierzchniach. Wyższe wymagania są stawiane także w odniesieniu do hydrauliki czy wysokiej jakości wyposażenia kabiny, do którego coraz częściej należą: instalacje klimatyzacyjne, efektywne systemy ogrzewania, podgrzewane szyby tylne czy resorowane pneumatycznie fotele. Klienci na tego typu sprzęt coraz większy nacisk kładą na wysoką jakość maszyn, gdyż chcą je wykorzystywać długoterminowo. Dlatego też serwis i dobre zaopatrzenie w części zamienne stają się dla tej grupy klientów coraz ważniejsze. Swoje wymagania mają również użytkownicy ciągników do sadownictwa czy winnic.

„Mikrusy” do prac ogrodowych

W zakresie mocy od 11 do 22 KM firma Kubota przedstawiła w 2017 r. zastępujące ciągniki z serii B20 pojazdy z serii B1, które nadają się do pracy w gospodarstwach ogrodniczych, ale także do lekkich prac komunalnych i do użytku półprofesjonalnego. Nowością jest tutaj otwierający serię model B1121 o mocy 11 KM, z napędem na wszystkie koła, tylnym WOM i wyposażeniem pod kątem przepisów o dopuszczaniu osób i pojazdów do ruchu drogowego jako np. mały ciągnik kompaktowy do prac ogrodowych.
Przez wiele lat model BX2350 zaliczał się do najlepiej sprzedających. . .

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express 14/2018
Zamów bezpłatny egzemplarz / prenumeratę

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.