Technika Ciągniki rolnicze

Ciągniki Solis w ogrodzie i w sadzie

Data publikacji:

Solis Polska z siedzibą w Rawie Mazowieckiej jest oficjalnym dystrybutorem ciągników Solis, będących produktami indyjskiej firmy International Tractors Limited. Ciągniki z dalekiej Azji są coraz częściej spotykane na naszym rynku, starają się konkurować ze znanymi producentami swoimi coraz lepszymi możliwościami i ceną. Solis specjalizuje się w mini ciągnikach oraz niewielkich ciągnikach rolniczych, które sprawdzą się w pracach związanych z ogrodnictwem, sadownictwem i w branży komunalnej.

    Ciągniki Solis w ogrodzie i w sadzie

Najmniejszy obecnie w ofercie model to Solis 16 4WD z 3-cylindrowym silnikiem o pojemności 979 cm3 i mocy 18 KM. Ciągnik z napędem na 4 koła posiada mechaniczną blokadę mechanizmu różnicowego i wyposażony jest w przekładnię ze sprzęgłem jednostopniowym. Skrzynia biegów oferuje tutaj 6 przełożeń w przód oraz 2 biegi wsteczne. Minimalna prędkość poruszania się wynosi 1,36 km/h, maksymalna to natomiast - 15 km/h.

Układ hydrauliki zasilany jest niewielką pompą o wydajności 12 l/min, udźwig tylnego podnośnika wynosi w tym przypadku 500 kg. Ciągnik 16 4WD o masie własnej poniżej tony przeznaczony jest głównie do pracy w ogrodnictwie i taka wartość dla tego malucha jest wystarczająca. Załączany mechanicznie WOM pracuje z prędkością 540/1000 obr./min. może więc obsługiwać różnorakiego typu osprzęt roboczy, zwracać należy uwagę na wymaganą wydajność hydrauliczną.

Dużą zaletą ciągnika są jego gabaryty, przy szerokości 94 cm i promieniu skręcania ok. 3,2 m, bez problemów radzi sobie w niewielkich nawet przestrzeniach. Ciągnik w standardzie dostępny jest z odkrytym stanowiskiem operatora, chronionym pałąkiem bezpieczeństwa. Istnieje jednak możliwość zamówienia dedykowanej kabiny. Opcjonalnie można też ciągnik dociążyć oraz wyposażyć w opony radialne, trawiaste, przemysłowe.

Model Solis 26

Ciekawie prezentuje się również oferta firmy dla większych modeli miniciągnika Solis 26 o masie własnej 1050-1250 kg w wersji z platformą operatora. Ciągniki te napędzane są 3-cylindrowym silnikiem MVS3L2-JCSA o pojemności 1318 cm³ i mocy 24,5 KM uzyskiwanej przy 2700 obr./min. Skrzynia biegów w zależności od wersji maszyny może mieć po 9 biegów w przód i tył, lub 6 w przód i 2 w tył.

Miniciągniki Solis 26 oferowane są w różnych wersjach wyposażenia z opcjonalną kabiną, dodatkowymi obciążnikami, różnego rodzaju oponami i dolnym zaczepem. Znajdą zastosowanie w średnio zaawansowanych pracach ogrodniczych, sadowniczych czy też w działalności komunalnej np. na terenach zielonych. Oferują udźwig na poziomie 600 kg, posiadają WOM pracujący z prędkością 540 obr./min. Podczas obsługi mniej wymagającego osprzętu takiego jak ładowacz czołowy, kosiarka bijakowa, glebogryzarka, czy też rębak, ciągniki sprawdzą się z pewnością.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.