Aktualności

Ciągniki ArmaTrac produkowane w Afryce

Data publikacji:

Produkcja pierwszych ciągników ArmaTrac w Afryce rozpoczęła się po podpisaniu umowy licencyjnej z Giad Tractor w Sudanie pod koniec ubiegłego roku.

Sudan jest pierwszym krajem, w którym ciągniki będą produkowane poza Turcją. Jest to część planu rozwoju Erkunt Tractors jako marki globalnej. Pierwszymi modelami, które opuszczą linię produkcyjną, są 75-konne 752e napędzane Perkins i 84 konne 852e. Planuje się zbudowanie 150 jednostek przed końcem tego roku i stopniowe zwiększanie liczby. Obecna wydajność fabryki w Karthoum wynosi około 400 ciągników rocznie.

Oprócz kultywatorów, przyczep i opryskiwaczy, Giad Tractor, który należy do grupy Giad Industrial, produkuje również podstawowy ciągnik o mocy 75 KM - 285. Mimo podobnej mocy do ArmaTrac 752e, model ten oferuje wyższy poziom wyrafinowania, z silnikami Perkins i Deutz, skrzynią biegów ZF i osiami Carraro.

Sudan jest jednym z najszybciej rozwijających się krajów na kontynencie afrykańskim, a założyciel Erkunt Tractor, Zeynep Erkunt Armagan, uważa, że ArmaTrac rozwinie się jako jedna z wiodących marek ciągników.

Sudan jest członkiem COMESA (Wspólny Rynek dla Afryki Wschodniej i Południowej) i jestem pewien, że zapewni nam krok w kierunku innych państw członkowskich - powiedział.

Firma Erkunt, założona 12 września 2003 r., jest uważana za trzeciego co do wielkości dostawcę w Turcji, na rynku, który pochłania około 60 000 nowych ciągników rocznie. Produkując ponad 160 różnych modeli fabryka w Ankarze może produkować do 18 000 sztuk rocznie.

Założone jako marka eksportowa w 2007 roku, modele ArmaTrac stanowią obecnie ponad 40% produkcji, a ciągniki są sprzedawane nie tylko w Wielkiej Brytanii i Irlandii, ale także w 33 innych krajach na trzech kontynentach. Erkunt Tractor został zakupiony przez indyjską firmę Mahindra & Mahindra we wrześniu 2017 r.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.