[ATR] Nowości KFMR Krukowiakbrony

Chwastownik Krukowiaka na nowy sezon

Data publikacji:
chwastownik krukowiak

Uprawy ekologiczne mają na celu utrzymanie różnorodności biologicznej, zachowanie delikatnej równowagi w środowisku, poprawienie żyzności gleby oraz utrzymanie jej jakości. Jednak te wszystkie aspekty nakładają na rolników nowe wymagania co do stosowanych technologii upraw. Producenci maszyn w tym firma Krukowiak, wychodzą im naprzeciw oferując nowoczesne rozwiązania.

Ze względu na coraz większy udział w rynku upraw ekologicznych, Krukowiak zaprojektował uniwersalną bronę likwidującą chwasty już w trakcie ich kiełkowania. Chwastownik może być stosowany nie tylko w standardowych uprawach ale także do pielęgnacji użytków zielonych. Zaletą tej maszyny jest również funkcja napowietrzania gleby, możliwa dzięki równomiernemu rozłożeniu nacisku elementów roboczych oraz dopasowaniu brony do ukształtowania terenu. Dzięki temu rośliny lepiej się rozwijają i lepiej plonują. Chwastownik dostępny jest w 3 wariantach, tj. o szerokości roboczej 9; 12 lub 15 m.

Przy masie własnej wynoszącej od 1445 do 2000 kg jej zapotrzebowanie na moc zostało określone na 90-140 KM. Duża szerokość robocza zapewnia zwiększoną wydajność pracy i ograniczenie kosztów zużycia paliwa. Efektywne niszczenie chwastów umożliwiają specjalnie wyprofilowane elementy robocze. Standardowym wyposażeniem chwastownika jest hydraulicznie rozkładana rama, która podczas pracy dopasowuje się do ukształtowania terenu zapewniając równomierne rozłożenie nacisku. Po złożeniu ramy i podwieszeniu na TUZ ciągnika, maszynę można bezpiecznie transportować.

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.