Gospodarka i rolnictwo

Chiny: Konsumpcja jogurtu gwałtownie rośnie

Data publikacji:

W 2017 roku sprzedaż jogurtów w Chinach ma urosnąć o 18% do poziomu 18,4 mld USD i przewyższyć poziom sprzedaży mleka. Wartość sprzedaży mleka w Kraju Środka ma urosnąć „tylko” o 4%. Takie dane przedstawia China Daily powołując się na Euromonitor.

Obecnie Chiny są drugim rynkiem mleczarskim na świecie po USA. W Chinach sprzedaż nabiału sięgnie w 2017 roku 55 mld USD, podczas gdy w USA: 64 mld USD. 
Sprzedaż jogurtów wzrosła w Chinach w latach 2013-2017 o 109,6%, podczas gdy sprzedaż mleka wzrosła zaledwie o 18%. 
Wzrost sprzedaży jogurtów ma związek z większą marżą realizowaną przez handlowców – nawet 40%, która jest dwukrotnie wyższa od marży uzyskiwanej na zwykłym mleku – mówi Song Liang – analityk zapytany przez China Daily. Znaczący wpływ na sprzedaż ma także nietolerancja laktozy występująca u bardzo dużej części społeczeństwa. 
To jednak nic w porównaniu do szały na jogurty typu greckiego: ta część konsumpcji mleczarskiej bije rekordy popularności wśród Chińczyków.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.