CEPiK - Więcej z drugiej ręki

Data publikacji:

Kurczący się rynek ciągników nowych nie oznacza, iż taka sama sytuacja występuje w segmencie ciągników „z drugiej ręki”. W 2018 r. zarejestrowano bowiem 17 290 szt. ciągników używanych, podczas gdy w całym 2017 r. było to 16 671 sztuk. Oznacza to wzrost o 3,7%.

Największa liczba rejestracji używanych ciągników rolniczych w 2018 r. została odnotowana tradycyjnie już w województwie mazowieckim. Zarejestrowano tam 2672 szt. „używek”. Następne w kolejności województwa to woj. lubelskie i podlaskie, gdzie zarejestrowano odpowiednio 2251 i 2057 szt. ciągników używanych. Łącznie w tych trzech województwach zarejestrowano 40,4% ogółu ciągników „z drugiej ręki”. Najmniej ciągników używanych w 2018 r. zarejestrowano w woj. lubuskim - jedynie 162 sztuki. Dla porównania, w okresie styczeń-grudzień 2017 r. najwięcej „używek” sprzedało się w woj. mazowieckim, lubelskim i wielkopolskim.

Struktura wiekowa

O ile liczba zarejestrowanych ciągników używanych wydaje się dość pokaźna, to charakterystyczne jest to, że wśród nich największy odsetek jak zwykle stanowią rejestracje ciągników najstarszych, w wieku powyżej 20 lat. Ciągników z rocznika 1998 i starszych zarejestrowano w 2018 r. aż 9746 sztuk, co stanowi 56,4% całości. Na drugim biegunie znajdują się ciągniki najmłodsze, w wieku do 5 lat. . .

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express 02/2019
Zamów bezpłatny egzemplarz / prenumeratę

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.