Lekka zwyżka sprzedaży ciągników używanych w 2019

Data publikacji:

Ilość ciągników rolniczych rejestrowanych w Polsce nie ulega większym zmianom. Dlatego też spadki na rynku ciągników nowych rekompensowane są natychmiast wzrostami wśród „używek”. Efekt? Rolnicy wciąż tradycyjnie znacznie chętniej wybierają ciągniki „z drugiej ręki”, a segment rynku jest na minimalnym plusie w porównaniu z 2018 r. W całym 2019 r. zarejestrowano 17 648 szt. ciągników używanych, podczas gdy w 2018 r. było to 17 290 sztuk. Oznacza to wzrost o 2,1%.

Największa liczba rejestracji używanych ciągników rolniczych w 2019 r. została odnotowana w województwie mazowieckim, stanowiącym tradycyjnie największy rynek ciągników w Polsce. Zarejestrowano tam 2738 szt. „używek”. Następne w kolejności województwa to woj. lubelskie i podlaskie, gdzie zarejestrowano odpowiednio 2307 i 2201 szt. ciągników używanych. Łącznie w tych trzech województwach zarejestrowano nieco ponad 41% ogółu ciągników „z drugiej ręki”. W 2018 r. najwięcej „używek” sprzedało się również w tych województwach. Najmniej ciągników używanych w 2019 r. zarejestrowano w woj. lubuskim - jedynie 156 sztuk, co stanowi niespełna 0,9% całego rynku ciągników używanych.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.