Aktualności

Centrum Maszyn Używanych Claas

Data publikacji:

Odbiór maszyn używanych w rozliczeniu to jeden ze sprawdzonych sposobów stymulowania sprzedaży maszyn nowych. Wie o tym doskonale firma Claas, która 7 kwietnia oficjalnie otworzyła działające od 2015 r. Centrum Maszyn Używanych w Kaszewach Dwornych koło Kutna, w bezpośrednim sąsiedztwie zjazdu z autostrady A1. 

    centrum claaszarząd claasplac maszynowy claasładowarki teleskopowe claassiedziba claas


– Centrum Maszyn Używanych to bardzo ważny projekt w strategii rozwoju spółki Claas Polska. Koncepcja powstała w 2013 r., a działalność Centrum rozpoczęła się we wrześniu 2015 r. Od lipca 2016 r. plac o powierzchni 1 ha wzbogacił się o budynek z profesjonalną halą warsztatową i biurami – mówi w okolicznościowym przemówieniu Karl-Wilhelm Hundertmark, prezes zarządu Claas Polska. Okazała siedziba Centrum o powierzchni 1300 m² mieści w sobie warsztat o powierzchni 800 m², z 4 stanowiskami na kombajny, myjnią wewnętrzną i lakiernią do maszyn, a także magazyn części zamiennych. Pozwala to na profesjonalne sprawdzenie i przygotowanie do sprzedaży sprzętu „z drugiej ręki”, wśród którego rzecz jasna dominuje technika żniwna spod znaku Claasa, choć na placu wystawowym bez trudu można znaleźć również produkty innych marek, odebrane przy zakupie nowych maszyn koncernu z Harsewinkel. 
W roku obrachunkowym 2016 obroty Centrum Maszyn Używanych Claas Polska sięgnęły kwoty 22 mln zł. Działalność w tym zakresie szybko się jednak rozwija, skoro plany na br. zakładają osiągnięcie pułapu 35 mln zł. Obecnie w placówce pracuje 7 osób, w tym 4 mechaników odpowiedzialny za przeglądy i remonty maszyn. Jednak z zapowiedzi Dariusza Pietluszenki, kierownika Centrum Maszyn Używanych, liczba ta może - wraz z rozwojem rynku - znacznie wzrosnąć, do poziomu zatrudnienia centrów tego typu firmy Claas na innych rynkach europejskich.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.