Aktualności

Centralne Targi Rolnicze - coraz więcej pytań

Data publikacji:

Bardzo dobre położenie komunikacyjne i lokalizacja Centralnych Targów Rolniczych w podwarszawskim Nadarzynie to magnes przyciągający wiele firm z branży techniki rolniczej, które w dniach 30 listopada - 2 grudnia wcieliło się w rolę wystawców. Czy druga edycja targów zwiększyła szansę tej imprezy, aby zagościła na stałe na mapie imprez wystawienniczych w naszym kraju, czy też zasiała wątpliwości dotyczące docelowej formuły CTR?

Nadal otwarta pozostaje bowiem odpowiedź na pytanie, jaką imprezą mają być Centralne Targi Rolnicze? Czy impreza, mająca mieć według założenia organizatorów, charakter międzynarodowy, podkreślony zresztą mocno przez pierwszy człon nazwy - Centralny, nie zmierza raczej w kierunku wystawy lokalnej, mającej najwięcej do zaoferowania dla rolników z terenu województw łódzkiego i mazowieckiego? Mimo bowiem większej niż w roku ubiegłym reprezentacji ze strony europejskich i światowych koncernów maszyn, znaczna część z nich - np. John Deere, Claas, Horsch czy Manitou, była prezentowana przez lokalnych dilerów tych marek.

Pytań kierowanych do organizatorów powinno być jednak znacznie więcej. Czy dołożyli od strony organizacyjnej wszelkich starań, aby poziom zadowolenia wystawców był odpowiedni, gdy nie brakowało wśród nich głosów, że największym atutem CTR jest niski koszt stoiska? Jaką wartość dodaną oferują wystawcom - około 70 firm z branży maszyn rolniczych, aby ich tegoroczna ekspozycja miała swój ciąg dalszy w kolejnych latach? Czy formuła targów ogólnorolniczych, w których sąsiadują ze sobą stoiska producentów maszyn i… kół gospodyń wiejskich, jest tym, czego faktycznie w coraz większym zalewie wystaw i imprez targowych, potrzebują rolnicy?

Od odpowiedzi na te pytania zależy, czy kolejna edycja Centralnych Targów Rolniczych będzie krokiem we właściwym kierunku.

Grzegorz Antosik

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.