Raporty Aktualności

CEMA. Pozytywny trend został przerwany

Data publikacji:

Bieżący klimat biznesowy nie potwierdził pozytywnego trendu z poprzedniego miesiąca, w którym zarówno bieżąca sytuacja biznesowa, jak i perspektywy na przyszłość zostały ocenione pozytywnie po raz pierwszy od ponad roku. Najwyraźniej sytuacja biznesowa nie osiągnęła jeszcze dna. Indeks wynosi obecnie -56 (w skali od -100 do +100) i spadł poniżej tego poziomu tylko w ciągu ostatnich 10 lat w 2020 r. podczas szoku związanego z wybuchem epidemii Covid-19.

    CEMA. Pozytywny trend został przerwany

Rozbieżność między prognozami dotyczącymi obecnej sytuacji a przyszłym biznesem jest największa w sektorze wyposażenia dla zwierząt gospodarskich. Tutaj oczekuje się dobrego przyszłego biznesu (nawet w zakresie indeksu powyżej linii zerowej), a obecny indeks osiąga najlepszy wynik ze wszystkich segmentów na poziomie -17.

Z drugiej strony zaś producenci ciągników (indeks -74) oraz producenci sprzętu do pielęgnacji trawników, ogrodów i urządzeń komunalnych (indeks -80) nadal spodziewają się bardzo słabej koniunktury.

Jednak napływające zamówienia dla przemysłu maszyn rolniczych nadal wykazują tendencję wzrostową i - jako ważny wczesny wskaźnik - dają nadzieję, że rynek wkrótce osiągnie najniższy punkt, chociaż oczekiwania dotyczące obrotów są oceniane gorzej w porównaniu z poprzednimi miesiącami.

Polecamy produkty z naszego sklepu:Polecamy produkty z naszego sklepu:Polecamy produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.