[ATR] Aktualności Case IH

Case IH wprowadza na rynek nową serię technologii rolnictwa precyzyjnego

Data publikacji:

Innowacyjne technologie rolnictwa precyzyjnego AGXTEND marki Case IH poszerzają ofertę marki w zakresie produktów rolnictwa precyzyjnego (AFS). Szeroko zakrojona analiza rynkowa gwarantuje wiodącą pozycję produktów w branży. Wprowadzana na rynek seria AGXTEND obejmuje pięć produktów - czujnik biomasy, technologię tworzenia map gleby, elektryczne urządzenie do usuwania chwastów oraz wykorzystujące spektrometrię bliskiej podczerwieni czujniki do pomiarów zebranych z pola roślin i inteligentne czujniki polowe.

Gama produktów rolnictwa precyzyjnego AGXTEND marki Case IH obejmuje nowe i ekskluzywne technologie ukierunkowane na zwiększenie wydajności i efektywności, które zapewniają wymierne korzyści w całym roku.

Produkty serii AGXTEND uzupełniają i znacznie poszerzają aktualną ofertę produktów rolnictwa precyzyjnego (AFS) marki Case IH, która docelowo będzie obejmować pełną gamę skomunikowanych rozwiązań i usług.

- Wprowadzenie na rynek gamy produktów AGXTEND jest wyrazem naszych starań, mających na celu ułatwienie Klientom korzystania z zalet najnowszych i najbardziej innowacyjnych technologii - stwierdził Maxime Rocaboy, menadżer ds. marketingu produktów rolnictwa precyzyjnego marki Case IH w regionie EMEA. - Wykonaliśmy dogłębną analizę porównawczą branży, aby udostępnić naszym Klientom najlepsze rozwiązania na rynku. W Case IH dokładamy wszelkich starań, aby prace rozwojowe nad tymi produktami przebiegały sprawnie.

Na wstępie marka Case IH oferuje pięć różnych produktów z serii AGXTEND. Są to:

  • Zestaw czujników do analizy biomasy, umożliwiający określenie stanu uprawy roślinnej pod kątem zapewnienia odpowiedniego nawożenia
  • System czujników do gleby, który pozwala automatycznie modyfikować głębokość roboczą narzędzia, aby zapewnić jednolity efekt orki
  • Niezwykle dokładny system czujników spektrometrii bliskiej podczerwieni (NIR), dostarczający danych dotyczących uprawy roślinnej w czasie rzeczywistym pod kątem ustawienia najefektywniejszych parametrów roboczych maszyn
  • Elektryczna technologia zwalczania chwastów bez użycia herbicydów
  • Gama czujników pogodowych dokonujących pomiarów w czasie rzeczywistym, które ułatwiają podejmowanie decyzji agronomicznych w oparciu o dane

CropXplorer

System CropXplorer składa się z dwóch, zamontowanych na przednim TUZ-ie ciągnika, precyzyjnych czujników optycznych służących do pomiaru biomasy. Zebrane za ich pomocą dane są przetwarzane przy użyciu algorytmów, co powala określić aktualne zapotrzebowanie uprawy roślinnej na azot, a następnie automatycznie sterować pracą zamontowanego na tylnym zaczepie ciągnika rozrzutnika, aby osiągnąć odpowiednie dozowanie. System CropXplorer posiada również tryb pracy w oparciu o mapy, który umożliwia wykorzystanie map potencjału plonów wraz z dokonywanymi na bieżąco pomiarami.

Pomimo zaawansowanej technologii CropXplorer jest łatwy w montażu i obsłudze. Można go zamontować na standardowym przednim TUZ-ie lub przednim wsporniku obciążników i nie wymaga on kalibracji. Sterowanie odbywa się za pomocą terminalu, który współpracuje zarówno z kompatybilnymi z magistralą ISOBUS rozrzutnikami nawozów, jak i większością niekompatybilnych z magistralą ISOBUS rozrzutników, które umożliwiają regulację dozowania.

SoilXplorer
SoilXplorer jest bezdotykowym czujnikiem, który wykorzystuje sygnały elektromagnetyczne do pomiaru przewodności gleby na czterech głębokościach: 0-25 cm, 15-60 cm, 55-95 cm i 85-115 cm. Można go zamontować na przednim TUZ-ie ciągnika. Może on z jednej strony służyć do tworzenia map pól, rejestrowania spójności gleby oraz tworzenia map gleby i poziomu wilgoci w glebie,
a z drugiej dostarczać informacji o występowaniu stref zagęszczenia gleby oraz ich głębokości, co przy użyciu odpowiednich narzędzi umożliwia prowadzenie prac kultywacyjnych na różnej głębokości gleby. Prowadzenie prac na pełnej głębokości tylko w tych miejscach pola, gdzie jest to konieczne, pozwala oszczędzić paliwo i zmniejszyć zużycie metalowych części, co przekłada się na znaczne oszczędności.

NIRXact
Czujnik NIRXact do pomiarów uprawy roślinnej/obornika można montować na kombajnach i prasach. Wykorzystuje on technologię spektrometrii bliskiej podczerwieni (NIR) i pozwala określić plony, poziom wilgotności oraz zawartość elementów składowych rośliny takich jak kwaśne włókno detergentowe (ADF), neutralne włókno detergentowe (NDF), skrobia, popiół i białko surowe. W ten sposób otwiera szereg nowych możliwości - przykładowo firmy usługowe mogą proponować rozliczanie swoich świadczeń na podstawie zebranej masy żniwnej, a rolnicy mogą otrzymać wyższą cenę za sprzedawane zboże lub modyfikować paszę pod kątem bydła mlecznego i mięsnego.

Przy zamontowaniu na zbiorniku na obornik czujnik NIRXact umożliwia monitorowanie ilości azotu przy nawożeniu pól oraz regulowanie ilości rozrzucanego obornika odpowiednio do jego składu. Pozwala to na dokładniejsze nawożenie obornikiem, skuteczniejszą ochronę środowiska naturalnego i zmniejszenie kosztów transportu obornika.

Xpower

Wyjątkowy elektryczny system zwalczania chwastów Xpower marki Case IH został wyróżniony przez organizatorów targów SIMA 2019 brązowym medalem w kategorii innowacji. Ta ekologiczna technologia do zwalczania chwastów i usuwania wilgoci z roślin przed żniwami stosuje prąd elektryczny zamiast substancji chemicznych. Cechuje ją wysoka skuteczność - jest ona w stanie zniszczyć całą roślinę aż do korzeni poprzez bezpośredni kontakt z nią, a efekty są widoczne już po paru godzinach. W sprzedaży znajdują się belki aplikacyjne o szerokości od 1,2 do 3 m.

FarmXtend

Inteligentna aplikacja pogodowa FarmXtend wykorzystuje zestaw skomunikowanych czujników polowych i pozwala rolnikom na monitorowanie danych dotyczących pogody na polu, ułatwiając im dzięki temu podejmowanie decyzji w oparciu o dane przy wykonywaniu takich prac jak np. opryski.

Czujniki pogodowe współpracują ze skomunikowaną stacją pogodową WeatherXact, która umożliwia pomiar temperatury i wilgoci na poziomie 1,0m nad ziemią i poziomie uprawy roślinnej, czujnikiem deszczu RainXact i czujnikiem SoilXact, który mierzy wilgotność i temperaturę gleby na różnej głębokości.

Aplikację FarmXtend odróżnia od innych systemów wykorzystanie wydajnych algorytmów przy określaniu stopnia zainfekowania uprawy roślinnej na podstawie temperatury i wilgotności i może ona być stosowana w celu zdefiniowania optymalnego terminu oprysku wielu upraw roślinnych.​

Źródło: caseih

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.