[ATR] Nowości Case IH

Case IH prezentuje nowy flagowy model Magnum

Data publikacji:

Nowy AFS Connect Magnum marki Case IH nie został jeszcze oficjalnie wprowadzony na tę stronę Atlantyku, ale w Ameryce Północnej nowy model flagowy Powershift został już dodany do nowej rodziny Magnum.

Ciągnik otrzymał przeprojektowaną kabinę, nowy system operacyjny AFS Vision Pro, wyświetlacz AFS Pro 1200 oraz automatyczny układ kierowniczy ze wspomaganiem hamowania, prezentowany na tegorocznym Farm Progress Show, podobnie jak inne modele z nowej linii.

Nowy topowy model różni się głownie w dwóch kwestiach - silnika i skrzyni biegów. Sześciocylindrowy FPT Cursor 9 o pojemności 8,7 litra jest taki sam, jak zastosowany w Magnum 380 CVX, który również osiąga szczyt przy 435 KM, ale moc znamionowa wzrosła z 380 KM w Magnum 380 do 400 KM w Magnum 400.

Do tej pory największy model Magnum można było kupić tylko z bezstopniową skrzynią CVX, ale nowy 400 ma ulepszoną przekładnię PowerShift 21Fx5R, co oznacza większe przełożenie niż w przypadku przekładni PowerFift 19F/4R stosowanej w mniejszych modelach Magnum.

Case IH twierdzi, że nowa maszyna utrzymuje stałe 435 KM (1800 obr./min) z 10% wzrostem mocy w konfiguracjach kołowych i Rowtrac. Przekładnia charakteryzuje się niższymi prędkościami na pierwszym biegu, a ciągnik kołowy osiąga maksymalną prędkość 50 km/h na drodze przy zmniejszonej prędkości obrotowej silnika.

To ciągnik o dużej mocy do wymagających prac uprawowych i szybkiego sadzenia, powiedział Jay Barth, kierownik ds. Marketingu w Case IH.

W Ameryce Północnej Magnum AFS Connect 400 jest dostępny do zamówienia w przedsprzedaży jeszcze w tym roku na dostawy latem 2020.

fot.:www.profi.co.uk

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.