[ATR] Nowości Claas

Całkowicie nowe ładowarki Claas Skorpion

Data publikacji:
class skorpion

Claas zaprezentował zupełnie nową serię ładowarek teleskopowych Scorpion. Warto podkreślić, że skonstruowano je wspólnie z inżynierami marki Liebherr, a nie jak to miało miejsce wcześniej – Kramer.

Od 2005 r. zielono-białe ładowarki Claasa, oferowane pod nazwą Scorpion, produkowane były w fabryce w Pfullendorf należącej do przedsiębiorstwa Kramer-Werke GmbH. Kramer-Werke to jedna z firm Wacker Neuson Group, od lat produkującej ładowarki teleskopowe na rynek budowlany. Wieloletnia współpraca Claasa z Kramerem dobiegła jednak końca i od stycznia 2018 r. zawarta między firmami umowa przestała obowiązywać. Miejsce Kramera jako partnera technologicznego w zakresie produkcji ładowarek zajęła firma Liebherr. Jednak Claas podkreśla, że wsparcie posprzedażowe Kramera będzie świadczone jeszcze przez wiele lat. Dotyczy to zarówno serwisu, jak i sprzedaży części zamiennych.
Niemieckie przedsiębiorstwo Liebherr funkcjonuje na rynku maszynowym od 1949 r. Od samego początku działalność firmy skoncentrowana była na produkcji koparek, a później ładowarek oraz innego sprzętu transportowego, który wykorzystywany jest na szeroką skalę przez firmy budowlane.
Nowa, zaprezentowana niedawno seria ładowarek teleskopowych Claas Scorpion została opracowana już wspólnie z ekspertami Liebherr.

Nowa seria, więcej modeli

Ładowarki serii Scorpion zaprezentowane pod koniec 2017 r. to zupełnie nowe konstrukcje. Obowiązująca od dwóch lat umowa między Claasem a Liebherrem pozwoliła solidnie przygotować się do projektu nowej ładowarki. Claas podkreśla, że nowe modele mają większy udźwig, są bardziej wydajne, a także zastosowano w nich szereg udogodnień. . .

fot.firmowe

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express 05/2018
Zamów bezpłatny egzemplarz / prenumeratę

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.