BZ WBK Leasing - Kompleksowa obsługa

BZ WBK Leasing - Kompleksowa obsługa

Czuć wiosenne ożywienie na rynku maszyn rolniczych w Polsce. Potwierdzają to również przedstawiciele firm leasingowych finansujących inwestycje tego typu, o czym m.in. z Jackiem Zwierskim, dyrektorem sprzedaży ds. rynku maszyn i urządzeń w BZ WBK Leasing rozmawia Grzegorz Antosik.

Jak wygląda sytuacja po pierwszym kwartale na rynku leasingu maszyn rolniczych?
Wartość finansowania sektora Agro w pierwszym kwartale 2018 r. wzrosła o 27 proc. r/r. Na tym tle BZ WBK Leasing osiągnęło dynamikę 30 proc. r/r. Wysoka dynamika pokazuje, że rolnicy cały czas inwestują i coraz częściej robią to bez wsparcia środków unijnych. Są to inwestycje zarówno w maszyny, jak i zakupy gruntów rolnych, których z roku na rok finansujemy coraz więcej.
W 2017 r. BZ WBK Leasing sfinansował zakup 1260 sztuk nowych i używanych ciągników rolniczych. Chciałbym, aby wynik ten został powtórzony w roku bieżącym, ale spoglądając na pierwsze miesiące 2018 r., wiem, że zarówno dla rynku, jak i dla nas będzie to wyzwanie. Z pewnością pozytywny wpływ na rynek ciągników mają wszelkiego rodzaju oferty specjalne, przygotowane przez producentów. Są one po to, by zachęcić klientów do zakupów i wymiany ciągników na nowsze. Przy braku dotacji unijnych rynek sprzedaży używanych ciągników rolniczych będzie rósł. Dilerzy coraz częściej chcąc sprzedać. . .

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express 08/2018
Zamów bezpłatny egzemplarz / prenumeratę


Reklama
Powiązane artykuły