Aktualności

BvL - 44 lata z wycinakami

Data publikacji:

Rodzinna firma Bernard van Lengerich (skrót BvL) obchodzi szczególną rocznicę - od 44 lat oferuje maszyny do szybkiego wycinania dużych bloków kiszonki. Przez ten czas firma BvL sprzedała prawie 85 tys. urządzeń tego typu, które zapewniają optymalne, bezstratne pobieranie kiszonki z silosu.

Oferta firmy BvL obejmuje trzy typy wycinaków do kiszonki w różnych rozmiarach: Topstar, Megastar i Master, charakteryzujące się systemem cięcia z podwójnymi nożami, które w przedniej części mają opatentowaną, dzieloną krawędź tnącą. Dzięki temu system zapewnia gładkie, solidne, spokojne, a jednocześnie szybkie cięcie kiszonki. W efekcie pozwala to znacznie zmniejszyć nagrzewanie i utrzymać gęstość przechowywanego materiału - na korzyść jakości wykonywanej kiszonki.

Optymalny Mega Star

Doskonałym przykładem wycinaków do kiszonki z oferty firmy BvL są modele Mega Star, w których kompletny kabłąk tnący i noże są wykonane z wysokiej jakości stali Hardox 400. Dzięki dobremu wnikaniu noży w materiał konstrukcję kabłąka opracowano optymalnie pod kątem niskich sił posuwu. Wycinak Megastar może w zależności od typu pobierać bloki o objętości do 2,95 m³, a maksymalna wysokość pobierania w przypadku zawieszenia na hydraulice tylnej, zależna od modelu ciągnika, może wynosić według informacji producenta 3,45 m. Najmniejsza wersja modelu Megastar waży 545 kg, zaś największa – 820 kg. Nieco cięższy jest wycinak Megastar XXL, którego masa sięga 920 kg. Za pomocą tego modelu można wycinać bloki do 3,65 m³, przy maksymalnej wysokości pobierania, w wypadku montażu na tylnym TUZ, dochodzącej do 3,6 m
(zależnie od ciągnika).  Model Megastar XXL posiada wzmocnioną, spawaną ramę umożliwiającą montaż na ładowaczu czołowym.

Grzegorz Antosik

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.