[ATR] Nowości

Budissa Bagger/BAG Polska - Nowy model prasy silosującej RT 5000

Data publikacji:

Firma BAG Polska jest dystrybutorem produktów firmy Budissa Bagger. Ostatnio na rynku polskim wprowadziła nowy rodzaj prasy silosującej o oznaczeniu RT 5000, będący najmniejszym modelem oferowanym przez niemieckiego producenta.

Prezentowana prasa przeznaczona jest dla małych lub średnich gospodarstw przygotowujących kiszonkę z różnego rodzaju materiałów np. wysłodków buraczanych, młóta browarnianego, kukurydzy, CCM i LKS oraz drobno ciętej sieczki z zielonek.
Prasa silosująca Budissa Bagger RT 5000 umożliwia zakiszanie pasz w rękawach o średnicy 1,65 m (5,5’) lub 1,95 m (6,5’) i długości do 60 m. W zależności od rodzaju stosowanego do zakiszania materiału, standardowo zapewnia to uzyskanie ok. 80 t paszy w rękawie o średnicy 1,65 m. Zapotrzebowanie prasy na moc jest również uzależnione od wykorzystywanego do kiszenia materiału oraz związanych z tym parametrów takich jak gęstość, wilgotność czy stopień rozdrobnienia. Według deklaracji producenta zapotrzebowanie to wynosi od 60 do 80 KM, przy wydajności prasy silosującej od 20 do 50 t/h. Zakup maszyny jest rentowny już przy zakiszaniu od 1000 t materiału paszowego rocznie. Zasyp materiału roślinnego do zasobnika odbywa się od góry za pomocą ładowacza taśmowego lub ładowarki. Głównym elementem roboczym maszyny jest solidny, odpowiednio umiejscowiony rotor, który z dużą siłą wtłacza przygotowywaną paszę do elastycznego rękawa foliowego, stopniowo równomiernie wypełniając całą jego objętość. Podczas produkcji kiszonek ważny jest wysoki stopień ubicia materiału roślinnego, ponieważ stan taki stwarza beztlenowe warunki przechowywania i gwarantuje wysoką jakość uzyskiwanej paszy. Maszyna jest wyposażona w system kontroli ciśnienia prasowania. Prasa Budissa Bagger RT 5000 przystosowana jest również do poruszania się po drogach publicznych, ponieważ posiada niezbędną, wymaganą przepisami dokumentację oraz oświetlenie drogowe. Może z powodzeniem być więc używana w działalności usługowej.

fot.firmowe

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.