Aktualności

Bucher Industries/Kuhn - Pod znakiem spowolnienia

Data publikacji:

Rok obrotowy 2016 dla koncernu Bucher Industries, do którego należy Kuhn Group, pod znakiem dalszego spadku na rynku techniki rolniczej. Jak poinformowało przedsiębiorstwo, obroty były niższe od wartości z poprzedniego roku jednak jedynie o 4%, gdyż spadek obrotów Kuhn Group został częściowo skompensowany przez inne segmenty działalności. Obroty całego koncernu wyniosły około 2,3 mld franków szwajcarskich (2,2 mld euro).

    bucher industries

W roku obrotowym 2016 ważny dla koncernu Bucher Industries rynek techniki rolniczej Kuhn Group był dotknięty długim i ciężkim spowolnieniem globalnym - trwający od 2014 r. światowy spadek sprzedaży był kontynuowany. Pozytywny przebieg sprzedaży w zakresie komponentów hydraulicznych, instalacji do for¬mo¬wania pojemników szklanych i produktów specjalnych nie zdołał całkowicie skompenso¬wać spadku w wypadku maszyn rolniczych Kuhn Group i stagnacji popytu w zakresie pojaz¬dów komunalnych. Koncern Bucher Industries posiada w dalszym ciągu bardzo dobrą sytuację finansową. W ubiegłym roku obrotowym koncern zainwestował 129 mln CHF (118,7 mln euro) w rozwój organiczny oraz akwizycję. 

Wyzwania w branży

Kuhn Group dotknęły dalsze spadki na światowym rynku techniki rolniczej. Rekordowe plony i nadprodukcja surowców rolnych przy stagnacji popytu doprowadziły do spadku dochodów rolników na świecie i przede wszystkim w Ameryce Północnej do szczególnie powściągliwego zachowania w zakresie inwestycji. W porównaniu z poprzednim rokiem ilość nowych zamówień zmniejszyła się o 7%, a obroty spadły o 13%. Zysk operacyjny skurczył się o 2 p.p., do 8%, co było spowodowane głównie spadkiem obrotów na kontynencie północnoamerykańskim. Dlatego też Kuhn Group podjęła różne działania w celu odpowiedniego do¬stoso¬wania mocy produkcyjnych.

Perspektywy na 2017 rok

Jeśli chodzi o bieżący rok obrotowy, to koncern spodziewa się w dalszym ciągu niepewności. Kuhn Group zakłada niskie, ale stabilne ceny produktów pochodzących z polowej produkcji roślinnej. Ros¬ną¬ce ceny mleka mogłyby lekko ożywić popyt w zakresie techniki przeznaczonej do karmie¬nia zwierząt. Działania, które zostały wdrożone w 2016 r. w celu poprawy zyskowności, powinny mieć pozytywny wpływ na Kuhn Group w bieżącym roku obrotowym. Ogólnie w bieżącym roku obrotowym koncern spodzie¬wa się lekkiego wzrostu obrotów i lepszej marży zysku operacyjnego.
 

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.