Aktualności

Brona zębowa Pöttinger Tinecare V 12200 Master

Data publikacji:

Wobec rosnących ceny środków ochrony roślin oraz prowadzonej polityki zmierzającej do ograniczania ich zużycia metody mechanicznego usuwania chwastów zyskują na popularności. Ważne jednak jest to, aby zapewnić odpowiednią skuteczność zabiegu, a wpływ na to ma wiele czynników. 

    Brona zębowa Pöttinger Tinecare V 12200 Master

Wśród najważniejszych należy wymienić rodzaj prowadzonej uprawy, gatunki zwalczanych chwastów, stan gleby, warunki atmosferyczne, a także prawidłowy dobór i ustawienie robocze maszyny. Firma Pöttinger ma w tej kwestii swoje rozwiązania. Jednym z najnowszych jest regulowana brona zębowa Tinecare V 12200 Master o maksymalnej szerokości roboczej 12,2 m.
Brona zębowa Tinecare V gwarantuje wysoką wydajność pracy.

Jej szerokość roboczą można regulować w zakresie od 9 do 12,2 m za pośrednictwem wieloczęściowej składanej ramy. W ten prosty sposób zwiększa się elastyczność jej zastosowań ponieważ możliwe są przejazdy na uwrociach i na polach w kształcie klina bez nakładek. Dodatkowo na uwrociach, rama zapobiega opadaniu sekcji zębów i dzięki temu daje wystarczającą przestrzeń do zawracania. Optymalne kopiowanie terenu zapewniają koła regulujące głębokość roboczą, bezstopniowa regulacja nacisku zębów odbywa się poprzez układ hydrauliczny. Intensywność pracy brony dobierana jest poprzez regulację prędkości jazdy oraz kąta ustawienia zębów w glebie. Końcowy efekt pracy wykazuje dużą precyzję działania zastosowanych rozwiązań.

Uniwersalna brona z systemem stałego ciśnienia

Unikalny system sprężyn dociskowych i opatentowana konstrukcja wstępnie naprężonych zębów brony zapobiegają wahaniom ciśnienia, przez co wyniki pracy pozostają takie same na całej szerokości roboczej. Nawet w przypadku pracy w bardziej nierównym, trudnym terenie. Cały system jest sterowany hydraulicznie, nacisk zębów w zakresie od 500 do 5000 g regulowany jest z poziomu kabiny operatora maszyny. Tak szeroki zakres ciśnienia pozwala na optymalne dostosowanie pracy brony do każdych warunków roboczych. Co ważne, ciśnienie można regulować w trakcie jazdy, co oznacza, że w zależności od fazy rozwojowej uprawy można przeprowadzić odchwaszczanie od łagodnego do agresywnego.

Brona zębowa może być z powodzeniem stosowana w różnych typach upraw. Począwszy od uprawy pod pełnymi osłonami, w uprawach zbóż, uprawach rzędowych, redlinach, aż po uprawy specjalne. Rozstaw zębów wynoszący 330 mm, w połączeniu z precyzyjnym prowadzeniem zębów wzdłuż rzędów roślin, gwarantują powodzenie prowadzonych zabiegów pielęgnacyjnych. Brona zębowa przy stałym docisku zapewnia bowiem skuteczne niszczenie, wyrywanie i przewracanie chwastów w fazie korzeniowej białej nici. Proces ten stymuluje jednocześnie wzrost roślin uprawowych. Zagarniacz zębaty dodatkowo rozbija powstałe osady.

Docenić należy również unikalny system szybkiej wymiany zębów, który bezpośrednio przyczynia się do wyższej wydajności pracy. Zastosowana końcówka zęba jest włożona bowiem w prowadnicę i zabezpieczona śrubą, przez co sama wymiana zębów następuje w ciągu kilku sekund. Wystarczy odkręcić śrubę z jednej strony i wyjąć ząb, następnie nowy ząb wsuwany jest w prowadnicę i zabezpieczany śrubą. Rozwiązanie bardzo proste i skuteczne. Brona Tinecare V 12200 Master na rynek trafi już za kilka miesięcy.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.