Aktualności

Brochard Polska/Perard - Nieoczekiwana zmiana

Data publikacji:

Po przejęciu w lipcu marki Brochard przez firmę Fliegl, która w ten sposób uzupełniła swoją ofertę o francuskie przyczepy i rozrzutniki, spółka Brochard Polska straciła swój kluczowy asortyment. Nie na długo jednak, bo ostatnio została autoryzowanym przedstawicielem na nasz kraj innego francuskiego producenta - rodzinnej firmy Perard, oferującej rozrzutniki obornika oraz przyczepy do przeładunku.

Oprócz maszyn do nawożenia organicznego i transportu asortyment uzupełniają zaczepiane do ciągników lub samochodów (homologacja do 130 km/h) kosze przyjęciowe Trans-eXpress o pojemności 3,3 lub 3,8 m³. Urządzenia są wyposażone w przenośnik załadunkowy umożliwiający szybki przeładunek produktów z wywrotek na samochody czy nawet wagony kolejowe. Przenośnik ślimakowy, o średnicy 500 mm i wysokości załadunku do 4,9 m, do ziarna i  innych produktów sypkich, lub taśmowy gumowy o szerokości 1 m i wysokości załadunku 4,1-5 m, do przeładunku kolb kukurydzy, okopowych, kiszonek, zrębków drewnianych itp. produktów.

Pionowe i poziome

Asortyment rozrzutników obornika tworzą maszyny na podwoziach z jedną, dwiema lub trzema osiami, o pojemności od 9 do 30 m³,
z wąska lub szeroką skrzynią i z adapterami pionowymi lub poziomymi. Adaptery pionowe tworzą dwa bębny ślimakowe z podwójnymi zwojami, o średnicy 750, 860 lub 1050 m, zapewniające precyzyjny rozrzut różnego rodzaju obornika, kompostu lub osadów na szerokość 14-18 m, w ilości od 3 t/ha. W opcji dostępna jest osłona przykrywająca bębny, co umożliwia rozprowadzanie mniejszych ilości lżejszych produktów, podobnie jak adapterem poziomym. Adaptery poziome składają się natomiast z dwóch poziomych walców rozdrabniających o średnicy 1050 mm oraz dwóch talerzy z łopatkami o średnicy 1200 mm, dokładnie rozrzucających materiał organiczny na szerokość do nawet 24 m, szczególnie mniejszych dawek na ha. Stół roztrząsający można łatwo zdemontować, co umożliwia wykorzystanie maszyny do kompostowania oraz transportu.

Przyczepy ze ślimakami

W odbiorze ziarna od największych kombajnów sprawdzą się przyczepy przeładunkowe Perard X-Flow o pojemności 27 i 34 m³, na resorowanych hydraulicznie (opcja) podwoziach tandem, z resorowanym (opcja) dyszlem, wyposażone w wydajny, napędzany od WOM ślimak rozładunkowy o średnicy 600 mm i wysokości wysypu 4,8 m. W ofercie są również mniejsze przyczepy X-Flow mieszczące 15 i 19 m³, na podwoziu jednoosiowym, ze ślimakiem o średnicy 500 mm, z lejową skrzynią bez napędzanego hydraulicznie wewnętrznego ślimaka, który jest standardem w dwóch większych modelach.
Perard oferuje również uniwersalne przyczepy Interbenne do przewozu różnych produktów (także odbioru zboża z kombajnów), o pojemności 27, 38 i 46 m³ oraz szerokości 2,55 m umożliwiającej jazdę po drogach. Przyczepy na podwoziach tandem lub tridem (w opcji gąsienice) mają przenośnik ślimakowy o średnicy 500, 600 lub 700 mm, składany wzdłużnie w specjalnej wnęce w burcie (nie wystaje po złożeniu), rozładowujący produkty w tempie do nawet 33,3 t/min (model 46 m³),
w każdej pozycji rozłożenia!
Brochard Polska nadal zapewnia sprzedaż części zamiennych do maszyn dotychczas sprzedanych. Ponadto oferuje również rozrzutniki używane oraz inne maszyny, wozy asenizacjyjne marki Armor, ścielarki do słomy marki Jeulin, maszynę do czyszczenia drenów Brard et Sarran i agrowłókninę do przykrywania stogów słomy/siana. Bardzo ważnym działem firmy Brochard Polska jest także wynajem maszyn.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.