Gospodarka i rolnictwo

Brak oznak zmian na rynku bydła rzeźnego w UE

Data publikacji:

Nadal nie ma oznak fundamentalnego odwrócenia trendu cen bydła rzeźnego w Unii Europejskiej. Podczas gdy ceny młodych byków i jałówek rzeźnych ulegają wahaniom, średnia cena krów rzeźnych nadal jest na dobrym poziomie.

    Brak oznak zmian na rynku bydła rzeźnego w UE

Według Komisji Europejskiej, w tygodniu kończącym się 19 maja, młode byki w kategorii handlowej R3 uzyskały średnią ważoną 502,08 euro/100 kg masy tuszy (BW), o 0,1% więcej niż w poprzednim tygodniu. Ceny w Hiszpanii były korzystne i wzrosły o 1,2%. Ponadprzeciętne wzrosty o 0,8% odnotowano również w Polsce. Zwierzęta te w Belgii i Austrii musiały zadowolić się znacznie skromnymi wzrostami, odpowiednio o 0,2% i 0,1%. Podczas gdy ceny w Niemczech poruszały się w trendzie bocznym, we Francji i Irlandii odnotowano spadki o 0,4% i 0,7%. Spadek był jeszcze większy we Włoszech (1,2%) i w Danii (1,8%).

Krowy rzeźne nadal cieszyły się popytem w UE: według Komisji za zwierzęta w kategorii handlowej O3 płacono średnio 425,64 EUR/100 kg BW, czyli o 1,3% więcej niż w poprzednim tygodniu. W Polsce ceny wzrosły o 2,1%, w Austrii o 1,4%. Wzrosty o 0,8% i 0,7% odnotowano w Belgii i Francji. W Hiszpanii ceny wzrosły tylko o 0,1%, podczas gdy ceny w Niemczech i we Włoszech pozostały w stagnacji. W Irlandii krowy O3 były tańsze o 0,5%, a w Danii o 0,6%.

 

Jałówki rzeźne nieco tańsze

Notowania jałówek rzeźnych w UE nieznacznie spadły w raportowanym tygodniu:według Komisji zwierzęta w klasie handlowej R3 były sprzedawane średnio za 512,69 euro/100 kg BW, co odpowiada zniżce o 0,1%. W Polsce ceny były jednak korzystne i wzrosły o 0,5%. W Niemczech, Francji i Hiszpanii nie odnotowano znaczących zmian cen. W Irlandii, Danii i Belgii jałówki R3 były tańsze o 0,4% do 0,8%. We Włoszech jałówki musiały zaakceptować zniżkę w wysokości 1,1%; spadek w Austrii był dwukrotnie wyższy. 

Polecamy produkty z naszego sklepu:Polecamy produkty z naszego sklepu:Polecamy produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.