Technika

Bomet - Uzupełnianie asortymentu

Data publikacji:

Producent cenionego w kraju i zagranicą sprzętu do uprawy, siewu i sadzenia, węgrowska firma Bomet, intensywnie rozwija swój asortyment. Wśród nowości prezentowanych podczas tegorocznych imprez targowych zwraca m.in. uwagę siewnik mechaniczny uniwersalny i kopaczka wibracyjna z wyrzutem do tyłu.

Do swojej bogatej oferty firma Bomet wprowadziła siewnik nabudowany uniwersalny S109 i S109/1, dostępny w dwóch wariantach szerokości roboczej - 2,5 i 3,0 m. Siewnik o masie od 450 do 670 kg (w zależności od szerokości roboczej i rodzaju redlic) wyposażony w mechaniczny system wysiewu charakteryzuje się prostą i trwałą konstrukcją, a także łatwą obsługą. Maszyna może być nabudowana na bronie wirnikowej i w zależności od warunków glebowych - wyposażona w redlice stopkowe, jedno- lub dwutalerzowe (19 lub 23 sztuki) z dostępnymi na życzenie kołami kopiującymi, których głównym zadaniem jest utrzymanie odpowiedniej głębokości siewu oraz zagęszczenie gleby nad wysianym ziarnem. Skrzynia nasienna o pojemności 443 lub 576 l ma dno w kształcie litery „V”, które zapewnia całkowite opróżnienie z materiału siewnego. Napęd zespołów wysiewających odbywa się poprzez koło napędowe oraz zespół przekładni łańcuchowych i przekładnię bezstopniową. Siewnik nabudowany na bronie wirnikowej do współpracy potrzebuje ciągnika o mocy 100 kW/136 KM (2,5 m) lub 120 kW/163 KM (3 m). W wyposażeniu standardowym znajdują się: wspornik montowany na ramieniu mocowania wału doprawiającego brony wirnikowej, hydrauliczne znaczniki śladów, podest roboczy, zaś na życzenie - elektrycznie sterowane ścieżki technologiczne i chętnie wybierane przez rolników ścieżki przedwschodowe.

Z wyrzutem do tyłu

Wśród nowości firmy Bomet znajduje się również kopaczka wibracyjna z wyrzutem do tyłu Z655/1 o masie 135 kg, montowana na mini-ciągnikach wyposażonych w I kat. TUZ (zapotrzebowanie mocy - 7,5 kW/10 KM). Kopaczka jednorzędowa (rozstaw do 450 mm) składa się z wibrującego lemiesza z regulacją głębokości kopania (maksymalnie 200 mm), który przenosi ziemniaki i ziemię na wibrujący kosz odsiewający ziemniaki od ziemi. Intensywność odsiewania regulowana jest poprzez kąt pochylenia kosza odsiewającego.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.