Technika

Bomet - Ciężki agregat Canis

Data publikacji:

Oferta maszyn uprawowych firmy Bomet z Węgrowa obejmuje bogaty wybór rozwiązań na każde warunki. Rolników poszukujących ciężkiego sprzętu i preferujących maszyny oparte na zębach powinien zainteresować ciężki agregat Canis, dostępny o szerokości 2,5; 3 oraz 4 m.

Wprowadzony przed dwoma laty ciężki zawieszany agregat uprawowy U985 Canis potrafi w jednym przejeździe idealnie przygotować pole do siewu w różnych warunkach glebowych. Głównymi elementami roboczymi maszyny są sprężyste zęby, w liczbie 10, 12 lub 16, zależnie od szerokości roboczej, zakończone gęsiostopami, a uprawę wspomagają wały - przedni i tylny, na których agregat wspiera się podczas pracy, co zapewnia stabilną pracę, dobre kopiowanie terenu i wyrównaną głębokość roboczą.

Dobra uprawa

Dzięki zastosowaniu szerokich gęsiostópek oraz solidnych sprężynowych słupic ze spiralnymi zwojami, wprawiającymi zęby w drgania podczas pracy, po przejściu agregatu gleba jest podcięta na całej szerokości roboczej i dobrze wymieszana. Ustawione w dwóch rzędach zęby są zamocowane do ramy pośredniej, która połączona jest z ramą główną za pomocą mechanizmu równoległobocznego, co umożliwia precyzyjną regulację śrubami rzymskimi głębokości roboczej zębów względem wałów w zakresie do 12 cm. Przesypywaniu gleby poza szerokość roboczą maszyny zapobiegają regulowane na wysokość deflektory boczne.

Oparty na wałach

Ważnymi zespołami roboczymi agregatu są wały uprawowe i włóki. Przedni wał strunowy o średnicy 370  mm i zamocowana przed nim listwa krusząca, o regulowanej stopniowo wysokości, ułatwiają pracę na glebach zwięzłych i zbrylonych. Z tyłu agregat może być wyposażony w wał crosskill o średnicy 350 mm lub wał strunowy o średnicy 370 mm. Zalecany na gleby ciężkie i zwięzłe wał crosskill kruszy i rozdrabnia bryły oraz pozostawia powierzchnię pola lekko spulchnioną, z kolei wał strunowy sprawdzi się na glebach lżejszych i mniej zwięzłych. Optymalne przygotowanie gleby do siewu wieńczy regulowana bezstopniowo mechanizmem śrubowym włóka tylna pracująca za wałem uprawowym, wyrównująca i delikatnie zagęszczająca powierzchnię pola.
Zależnie od szerokości agregat waży 1,3; 1,5 lub 2 t (z cięższym tylnym wałem crosskill) i wymaga mocy od 75/102; 90/122 lub 120/165 kW/KM. Ponieważ maszyna ma sztywną ramę, zawieszony na TUZ agregat 4-metrowy przekracza dopuszczalną szerokość transportową i nie może być przewożony po drogach publicznych w ten sposób.

SS

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.