[ATR] Nowości Bogballe

Bogballe - Seria M wyznacza trendy

Data publikacji:

Znane z jakości, funkcjonalności i dokładności rozsiewacze nawozów z serii M duńskiej firmy Bogballe w najnowszej wersji są pełne rozwiązań, które powinny przypaść rolnikom do gustu. W nowych maszynach przede wszystkim zwiększono ładowność i wydajność, podniesiono precyzję aplikacji przy pracy z GPS i ułatwiono sterowanie oraz bieżącą konserwację. Wrażenie robi także nowy, atrakcyjny design z oświetleniem LED zintegrowanym w tablicach odblaskowych.

Rozsiewaczami M35W, M45W i M60W firma Bogballe ponownie wyznacza standardy w tym segmencie. To obecnie największe maszyny w swojej klasie, oferujące w porównaniu z poprzednimi wersjami podwyższoną o 20% ładowność, sięgającą 4,5 oraz 6 t, oraz zwiększony aż o 40% wydatek na minutę, co pozwala pracować szybciej przy większej szerokości.
Rozsiewacze zwracają również uwagę znakomitym przygotowaniem do czyszczenia, czemu służą nowe, zintegrowane w konstrukcji maszyny specjalne otwory oraz deflektory kierujące wodę z myjki do trudno dostępnych miejsc i zakamarków, a także składane ekrany, wyloty, błotniki, jak również tablice odblaskowe.

Nowe dawkowanie

Choć podstawowe modele są tylko 3, oferta obejmuje aż 29 wariantów o pojemności powiększanej nadstawami o kolejne 325 lub 750 l. Oprócz tego nowe, bardziej elastyczne w regulacji wyloty nawozu zapewniają wysyp w tempie nawet 650 kg/min. Wyjątkowo duży zakres dozowania pokrywa wszystkie potrzeby i pozwala nawozić z większą prędkością, np. dawką 720 kg/ha przy szerokości roboczej 36 m i prędkości 15 km/h. Oczywiście w maszynach pozostawiono sprawdzony, zintegrowany mikro wylot o wydatku od 3 kg/ha do rzutowego siewu poplonów.
Precyzyjne dawkowanie nawozu, w połączeniu z całkowicie zautomatyzowanym systemem ważenia, niewrażliwym na nachylenie rozsiewacza, realizują nowo opracowane otwory dozujące z podwójnymi zasuwami w każdym z obu lejów zbiornika. Ich asymetryczne otwieranie gwarantuje optymalny punkt spadania granul na tarcze, niezależnie od prędkości i dawki na ha. Płynne i delikatne dostarczanie granul na tarcze zapewnia natomiast strumień powietrza (generowanego przez obracające się tarcze), który jest kontrolowany przez specjalne otwory szczelinowe umieszczone w górnych osłonach tarcz.

Z większą precyzją

Od kiedy firma Bogballe jako pierwsza na świecie wprowadziła w roku 1991 wysiew nawozów sterowany za pomocą GPS, oferta dostępnych rozwiązań tego typu rozrosła się do ponad 25 różnych kombinacji. Najbardziej zaawansowane systemy zapewniają zarówno automatyczną kontrolę „sekcji” (szerokości roboczej), jak i dystrybucję nawozu zgodnie z mapami aplikacji.
Firma Bogballe jeszcze bardziej doprecyzowała dawkowanie, wprowadzając opcjonalny system „Dual Dynamic”, który w połączeniu z dynamiczną kontrolą „sekcji” oraz mapami aplikacji umożliwia dystrybucję nawozu niezależnie dla każdej strony, z największą dokładnością, według współrzędnych GPS. Funkcja ta jest również dostępna jako bezpłatna aplikacja „Calibration Free”, która pozwala w pełni automatycznie sterować rozsiewaczem za pomocą zwykłego tabletu z systemem Android.

SS

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.