[ATR] Technika Anderwald

Bogballe/Anderwald - Sterowanie z tabletu

Data publikacji:

Duńskie rozsiewacze Bogballe, dostępne na naszym rynku w firmie Anderwald, znane są z unikatowych rozwiązań, takich jak dokładny system wysiewu Trend, z tarczami obracającymi się do środka, czy precyzyjny układ ważący, uwzględniający podczas pomiaru pochylenie maszyny. Ostatnio zyskały nowe interesujące narzędzie do sterowania wysiewem – elastyczną aplikację CALIBRATOR FREE obsługiwaną zdalnie za pomocą tabletu poprzez łącze WiFi.

CALIBRATOR FREE to aplikacja umożliwiająca zdalne zarządzanie wirtualnymi sekcjami rozsiewacza oraz rozsiewem na uwrociach przy wykorzystaniu systemu pozycjonowania GPS. Konieczny do współpracy z aplikacją system składa się z anteny GPS z odbiornikiem oraz bezprzewodowego modułu WiFi iZURF, który podłącza się do standardowego komputera rozsiewacza CALIBRATOR ZURF. Po podłączeniu zostaje ustanowiona wokół rozsiewacza strefa WiFi o zasięgu 5 m, w której możliwa jest regulacja, monitorowanie i obsługa funkcji rozsiewacza za pomocą tabletu pracującego w systemie Android, także na zewnątrz kabiny. Rozwiązanie jest typu „plug and play”, a po połączeniu się tabletu z modułem iZURF, żadne inne urządzenie nie może już korzystać z tej sieci.
            Aplikacja jest dostępna dla wszystkich rozsiewaczy z systemem wagowym, wyposażonych w sterownik CALIBRATOR ZURF. Producent celowo wybrał system operacyjny Android, ze względu na jego powszechność, intuicyjną obsługę i możliwości komunikacji ze światem zewnętrznym. Darmową wersję aplikacji na tablet można ściągnąć z Google Play.

Automatyka na uwrociach

Aplikacja zapewnia szereg funkcji ułatwiających pracę i zapewniających optymalny wysiew. Dzięki współpracy z GPS umożliwia w pełni automatyczne włączanie/wyłączanie rozsiewu na uwrociach, co jest zwłaszcza korzystne przy dużej szerokości roboczej, gdy operatorowi trudno uchwycić optymalny moment uruchomienia rozsiewacza. Podobnie w wypadku pól o nieregularnych kształtach lub przejazdów po już nawiezionych fragmentach, CALIBRATOR FREE wykorzystując standardową lub dynamiczna kontrolę 8 sekcji (Section Control), na jakie wirtualnie podzielona jest szerokość robocza maszyny, będzie całkowicie automatycznie zmniejszał lub zwiększał szerokość rozrzutu, co pozwoli dopasować wachlarz nawożenia do kształtu pola i zapobiegnie podwójnemu nawożeniu lub przerzuceniu nawozu. Aplikacja posiada również funkcję Tempo Tracker zapewniającą otwieranie i zamykanie rozsiewacza zawsze w odpowiednim momencie, stosownie do prędkości jazdy lub ilość wysiewu, co eliminuje niedostateczny lub nadmierny rozsiew przy uwrociach.
            Dzięki łączności bezprzewodowej z internetem tablet z aplikacją oferuje również inne przydatne funkcje, m.in. raportuje wykonaną pracę wysyłając e-mail ze sprawozdaniem, zapewnia dostęp do bazy z tabelami wysiewu oraz do „pomocy”, umożliwia przeprowadzenie testów, kalibracji oraz kontroli serwisowej rozsiewacza.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.