[ATR] Opinie użytkowników Bogballe

Bogballe/Anderwald - Aptekarska dokładność

Data publikacji:

Rozsiewacze nawozów z serii M duńskiej firmy Bogballe potwierdzają swą jakość, funkcjonalność i dokładność. Tak twierdzą zgodnie Tadeusz i Mateusz Kreczmerowie z miejscowości Konarzew koło Krotoszyna w Wielkopolsce, podkreślający dużą ładowność i wydajność, wysoką precyzję aplikacji przy pracy z GPS, a także łatwe sterowanie oraz bieżącą konserwację. Wszystko to w modelu M35W plus, dostarczonym przez lokalnego dilera - firmę Raitech, a uruchomionym przez importera rozsiewaczy Bogballe - firmę Anderwald.

Firma Bogballe jest światowym prekursorem stosowania wysiewu nawozów sterowanego za pomocą GPS. Rozwiązanie dostarczone do Konarzewa wraz z rozsiewaczem M35W plus (skrzynia o ładowności 2800 kg, z możliwością nadstawek zwiększających ją do 3500 kg) zapewnia zarówno automatyczną kontrolę „sekcji” (szerokości roboczej), jak i dystrybucję nawozu zgodnie z mapami aplikacji. – Początkowo zależało nam tak naprawdę na zakupie nowego rozsiewacza z wagą, który zastąpi regulowany mechanicznie rozsiewacz Vicon, jednak namówiłem ojca na nawigację. Poprzedniemu rozsiewaczowi też trudno było cokolwiek zarzucić - nie występowały żadne przebarwienia na polu. A jeśli chodzi o nowy zakup, wybraliśmy droższą o 30 tys. zł wersję ze względu na oszczędności - wielu rolników nadal nie zdaje sobie jeszcze sprawy z tego, ile pieniędzy wydają na nawozy - tylko u nas w gospodarstwie zużywamy gdzieś ze 100 ton rocznie, a wystarczy popatrzeć, jakie to przynosi efekty przy wysiewie na klinach - nie ma problemów podwójnego nawożenia czy przerzucania nawozu – przekonuje Mateusz Kreczmer, syn właściciela gospodarstwa. . .

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express 02/2019
Zamów bezpłatny egzemplarz / prenumeratę

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.