[ATR] Nowości Bobcat

Bobcat - Nowe wersje ładowarek

Data publikacji:
ładowarka bobcat
ładowarka bobcat
ładowarka bobcat

Czołowy producent wysokiej klasy maszyn do wielu zadań w rolnictwie, budownictwie oraz w recyklingu - firma Bobcat na tegorocznych targach Agritechnica 2019 w Hannowerze przedstawiła nowości w swojej ofercie.

W październiku br. na Bobcat Demo Days w Dobříš w Republice Czeskiej uczestnikom spotkania zaprezentowano nowe wersje ładowarek o sterowaniu burtowym. Na targach Agritechnica 2019 swoją już oficjalną premierę miały więc modele serii M - S450, S510 oraz S530, które zapewniają większą moc, wysoki komfort i optymalną obsługę. Za napęd ładowarek odpowiada specjalnie zaprojektowany silnik Bobcat zgodny z normą Stage V. W porównaniu do poprzednich modeli dysponuje on dodatkowymi 37% momentu obrotowego, co sprawia, że operator maszyny może uzyskać tę samą moc przy niższej prędkości obrotowej silnika, mniejszym poziomie hałasu i przy niższym zużyciu paliwa. W wersji standardowej dostępny jest  filtr cząstek stałych, przez co ładowarki spełniają restrykcyjne normy emisji spalin. Prezentowane ładowarki dzięki swojej konstrukcji nadal zachowują kompaktowe rozmiary i bez trudu mogą manewrować nawet w najciaśniejszych miejscach, a ich transport jest łatwy za sprawą niskiej masy własnej. Wysoko cenione przez operatorów maszyn wyposażenie dodatkowe, takie jak klimatyzacja, panel sterowania Deluxe oraz pomocniczy układ hydrauliczny z wysokim przepływem, obecnie są  dostępne w standardzie. Nowe modele serii M dostępne w sprzedaży będą od stycznia 2020 r. Jednocześnie to pierwsze maszyny Bobcat wprowadzane na rynek europejski, które będą nosiły nowe oznaczenia marki.
Na Agritechnice Bobcat zaprezentował również kompaktową ładowarkę gąsienicową Bobcat T590 w specjalnej konfiguracji do prac leśnych, a także koncepcyjną ładowarkę o sterowaniu burtowym z czterema gąsienicami, w której to przykręcane gąsienice pozwalają na sprawniejszą adaptację maszyn do różnych warunków i zastosowań. Ładowarka ta doskonale ukazuje proces rozwoju produktu, badań i koncepcji w firmie Bobcat.

Z teleskopem

Na stoisku firmowym Bobcat przedstawiła swoje popularne w wielu branżach ładowarki teleskopowe Bobcat TL30.70 oraz TL43.80HF. Należy tutaj wspomnieć, że w ofercie firmy jest szeroki wybór 15 modeli ładowarek ze sztywną ramą o udźwigu od 2,6 do 4,3 t i wysokości podnoszenia od 6 do 18 m.
Prezentowana kompaktowa ładowarka teleskopowa TL30.70 o maksymalnym udźwigu 3 t i wysokości podnoszenia prawie 7 m jest idealnym wyborem do prac w rolnictwie i budownictwie. Jest ciekawą alternatywą dla większych modeli o podobnych osiągach ze względu na swoje wymiary i doskonałą manewrowość w niewielkich przestrzeniach. Ładowarka TL43.80HF pomimo kompaktowych rozmiarów również może pochwalić się znakomitymi osiągami w swojej klasie. Zapewnia imponujący udźwig wynoszący 4,3 t i maksymalną wysokość podnoszenia równą niemal 8 m. Dostępna jest specjalnie do prac w rolnictwie w 3 różnych wersjach „Agri” oraz w wersji „Waste Expert” dedykowanej do użytkowania w branży odpadów i recyklingu.

Minikoparki z Dobris

W popularnej kategorii minikoparek producent przedstawił dwutonowy model E20Z z systemem Zero House Swing (ZHS). Zastosowane tutaj rozwiązania gwarantują brak zachodzenia maszyny poza obrys gąsienic podczas obrotu. Swobodny obrót jest możliwy w zakresie 320°, umożliwiając wydajną pracę w pobliżu budynków. ZHS zapewnia także pełną ochronę narożników maszyny. Minikoparka E20Z zapewnia dużą siłę kopania, wysoką wydajność układu hydraulicznego, komfort obsługi oraz łatwy dostęp do podzespołów podczas prac serwisowych i konserwacji.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.