[ATR] Aktualności BKT

BKT uruchomi zakład produkcji sadzy technicznej

Data publikacji:
bkt panorama
bkt produkcja
bkt ulica

Jeden z największych producentów opon rolniczych i przemysłowych, firma BKT wybuduje nowy zakład do produkcji sadzy technicznej. Planowana inwestycja będzie rozszerzeniem otwartej niedawno fabryki w Bhuj.

Sadza techniczna jest jednym z kluczowych surowców do produkcji opon oraz innych wyrobów gumowych. Nic dziwnego więc, że szefostwo firmy zdecydowało o takim posunięciu. Specjaliści BKT prognozują produkcję na poziomie 60 000 ton sadzy rocznie. Planowana inwestycja obciąży budżet firmy kwotą 23 milionów dolarów. Jednak jest to niewielka kwota w porównaniu do 500 milionów dolarów jakie pochłonęła budowa zakładu w Bhuj. Rozciągająca się na powierzchni 120 ha placówka była jednym z pierwszych poważnych kroków BKT na drodze do zaspokojenia rosnącego zapotrzebowania na opony.
Nowa fabryka to kolejny etap strategii firmy. Obiekt zostanie wybudowany na powierzchni na około 8 hektarów w Bhuj, w indyjskim stanie Gujarat. Jest to strategiczna lokalizacja położona w pobliżu handlowego portu Mundra, który od dawna jest ważnym centrum logistycznym BKT.

bk

fot. firmowe

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.