[ATR] Nowości BKT

BKT - Nowe opony na Agritechnice

Data publikacji:
bkt
opony bkt

Na targach Agritechnica 2019 firma BKT zaprezentowała swoją ofertę, w tym 3 zupełnie nowo opracowane opony - FL 633 Performa oraz V-Flexa i Ridemax FL 699.

Zupełnie nowa opona FL 633 Performa prezentowana w wersji 600/50 R 22.5 zaprojektowana została specjalnie do zadań transportowych. Cechuje się ona bardzo odporną konstrukcją, wysoką nośnością i trwałością. FL 633 Performa to przyszłość opon flotacyjnych, które idealnie nadają się do wielu działań zarówno na polu, jak i do jazdy po autostradach z prędkością nawet do 100 km/h.
Drugą z prezentowanych nowości była opona V-Flexa w rozmiarze VF 600/55 R 26,5. Ta nowoczesna opona z technologią VF (Very High Flexion), umożliwia transport ciężkich ładunków przy ciśnieniu o 30% niższym niż w przypadku standardowej opony w analogicznym rozmiarze. Ponadto opona ta łączy technologię VF z bieżnikiem wyposażonym w stalowe pasy, które zapewniają większą wytrzymałość osnowy, a tym samym jest bardziej odporna na uszkodzenia. Duża powierzchnia styku opony z podłożem umożliwia idealne rozłożenie obciążenia. Opony V-Flexa zapobiegają przez to niepożądanemu, nadmiernemu zagęszczeniu gleby.
Trzecią z prezentowanych na targach nowości była opona Ridemax FL 699 w rozmiarze 24 R 20.5. Przeznaczona jest ona do zastosowań drogowych z przyczepami i cysternami dzięki wzmocnieniom, które zapewniają lepszą stabilność nawet przy dużych prędkościach. Ridemax FL 699 gwarantuje komfortową jazdę, duży przebieg i długą żywotność, a także bezpieczeństwo i doskonałą kontrolę trakcji. Opona w razie potrzeby sprawdza się również w transporcie polowym, ponieważ została zaprojektowana, aby zapewnić maksymalną ładowność i zmniejszanie liczby cykli transportowych.

Efektowna prezentacja

Oprócz trzech nowości firma BKT zaprezentowała również znane już opony Agrimax V-Flecto w rozmiarze VF 600/60 R 38. Poprawiają one wydajność ciągników w każdym terenie, a podczas przemieszczania się z pola na drogę i odwrotnie nie wymagają zmiany ciśnienia. Zaprezentowano również oponę radialną z pasami stalowymi RM 500 w rozmiarze 600/65 R 28. Przeznaczona jest ona do narzędzi z aplikacjami do zbioru i wyposażona przez to w solidny karkas i specjalny wzór bieżnika. Jest to gwarancją wysokiej nośności i doskonałej odporności na uszkodzenia. Ponadto optymalny rozkład nacisku na podłoże zapewnia wymaganą przyczepność i zmniejszone zagęszczenie gleby.
Należy także wspomnieć o wyjątkowo ciekawym sposobie prezentacji nowych opon BKT. Na targowym stoisku firmy postawiony został rzeczywistych rozmiarów przezroczysty ciągnik, wykonany z pleksiglasu o łącznej masie 1500 kg, wyposażony w opony Agrimax V-Flecto. Była tam również przezroczysta przyczepa, wyposażona w nowe opony V-Flexa. Dzięki temu zabiegowi, zwiedzający mieli okazję zobaczyć opony BKT jako kluczowe elementy pojazdów rolniczych.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.