Aktualności

Biznes na Podlasiu firmy Roltoma

Data publikacji:

Firma Roltoma z miejscowości Sokoły na Podlasiu to działający w północno-wschodniej części kraju dilera marki Massey Ferguson. Przedsiębiorstwo poza sprzedażą maszyn nowych rozwija także biznes używek, a także działalność serwisową, usługi rolnicze, wynajem oraz market rolniczy.

    Biznes na Podlasiu Roltoma

– Na terenie działania naszej firmy brak jest gospodarstw wielkopowierzchniowych specjalizujących się wyłącznie w produkcji roślinnej, wszak na Podlasiu króluje mleko. Sytuacja naszego biznesu zależy więc od opłacalności produkcji mlecznej i wystarczy lekki spadek cen mleka, aby od razu zauważyć spadek popytu na maszyny – mówi Daniel Zdrodowski, kierownik działu handlowego w firmie Roltoma.

Działalność w kilku obszarach

Firma Roltoma deklaruje przywiązanie do dotychczasowych dostawców – poza marką Massey Ferguson są to firmy:  Horsch, Strautmann, Sgariboldi, Weidemann, Quicke, Sulky, Conor, Sonarol, DAF Agro, Inter-Tech i Lemtech. Roltoma rozwija także sprzedaż quadów – w salonie w Augustowie od grudnia 2022 r. oferuje pojazdy wywodzącej się ze Stanów Zjednoczonych marki Polaris, które chętnie kupowane są również przez gospodarstwa rolne. Ważnym obszarem działalności jest również sprzedaż maszyn używanych, również chętnie przyjmowanych w rozliczeniu. Tematem raczkującym jest z kolei wynajem. 

– Jeśli chodzi o rolników na Podlasiu to praktycznie każdy woli mieć swoją maszynę na własność. Oczywiście są gospodarstwa, które regularnie decydują się na wynajem, ale jest to póki co temat w powijakach – twierdzi Daniel Zdrodowski.

Kolejny oddział na przekór stagnacji

Warto podkreślić, iż diler z Podlasia działa nie tylko bezpośrednio ze swojej siedziby w miejscowości Sokoły, ale także za pośrednictwem oddziałów w Augustowie i Kolnie

– Chcemy być jak najbliżej klienta końcowego i docierać do niego tak szybko jak tylko to możliwe. Co roku uruchamialiśmy nową placówkę sprzedażową i nie inaczej będzie w 2024 r., kiedy to planujemy nowy oddział w okolicach Mińska Mazowieckiego – wyjaśnia Daniel Zdrodowski.

Jakiego scenariusza wydarzeń w kolejnych miesiącach br. spodziewają się w firmie Roltoma?

– Wiele będzie zależeć od tego w jakim stopniu spełnione zostaną postulaty protestujących rolników, jak rozwinie się sytuacja z Ukrainą, choć wpływ będą miały także czynniki gospodarcze jak np. inflacja. Myślę, że sprzedaż nie spadnie, ale rynek może na jakiś czas znaleźć się w stagnacji – uważa kierownik Zdrodowski. 

Przedstawiciel firmy Roltoma zachowuje przy tym jednak spokój jeśli chodzi o spekulacje związane z możliwymi zmianami w sieciach sprzedaży koncernów ciągnikowych. 

– W mojej opinii ograniczanie ilości dilerów to zły pomysł prowadzący do monopolizacji rynku przez duże firmy. Nie jest to korzystne rozwiązanie dla klientów. Sieć Massey Fergusona wydaje się dość liczna na tle innych marek ciągnikowych, ale przecież takie firmy jak Roltoma dobrze sobie radzą, tak ze sprzedażą, jak i serwisem – przekonuje Daniel Zdrodowski.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.