[ATR] Nowości

Bigpol - Firmowe z nową kolumną

Data publikacji:

Dzięki premiującej opryskiwacze polityce dopłat z funduszy unijnych, utrzymujący się wysoki popyt na te maszyny zapewne jeszcze wzrośnie. Sprawia to, że wielu dystrybutorów sprzętu decyduje się na ich montaż we własnym zakresie, zwłaszcza że rynek oferuje duży wybór podzespołów wysokiej jakości. Tą drogą poszła również firma Bigpol z Wymysłowa koło Puław, specjalizująca się w sprzedaży maszyn sadowniczych, która przed trzema laty wprowadziła również opryskiwacze własnej marki. W ubiegłym roku asortyment w tej grupie uzupełniły interesujące modele z nowymi przystawkami kolumnowymi o odwróconym ciągu.

Opryskiwacze sadownicze Bigpol to maszyny ze zbiornikami o pojemności od 1000 do 3000 l wykonanymi z żywic epoksydowych lub polietylenu, wyposażone zarówno w zwykłe okrągłe przystawki wentylatorowe, jak i w nowoczesne kolumny zapewniające skuteczny oprysk wysokich plantacji. Wprowadzenie własnego asortymentu nie oznaczało rezygnacji ze sprzedaży maszyn dotychczasowych marek, takich jak Lochmann, Mitterer czy Wanner, które w dalszym ciągu są w sprzedaży. Opryskiwacze to jeden z wielu produktów dostępnych w firmie Bigpol, oferującej również inne maszyny dla sadownictwa, nowe i używane, w tym ciągniki, kosiarki, rozdrabniacze, platformy sadownicze, agregaty uprawowe, rozrzutniki, wózki widłowe i maszty do nich.

Do gęstych nasadzeń

Zastosowana w opryskiwaczach Bigpol nowa przystawka wyposażona w wentylator o wydatku 48 tys. m³/h ma odwrócony ciąg, czyli nie zasysa powietrza z preparatem, i jest przeznaczona do ochrony typowych wąskich, 3- do 4-metrowych  nasadzeń sadów szpalerowych prowadzonych do 4 m wysokości. Specjalna konstrukcja kolumny, łopat wentylatora oraz układ kierownic zapewniają zbilansowany rozkład wiatru od dołu do góry, co zapobiega przedmuchom w dolnej strefie i eliminuje niedostatek wiatru w górnej.
Ocynkowana kolumna zwraca uwagę wykończeniem krawędzi wewnętrznej przegrody, służącej do optymalnego rozdziału strumienia powietrza, które nie są gładkie, lecz ząbkowane, co ma eliminować szum generowany przez wylatujące powietrze.

Udane składaki

Opryskiwacze Bigpol to solidne maszyny skomponowane według projektu firmy z Wymysłowa. Podobnie jak większość podzespołów, nowa kolumna jest elementem pochodzącym od sprawdzonego dostawcy zachodniego, a w tej wersji opryskiwacze są oferowane w najpopularniejszych pojemnościach 1000, 1500 i 2000 l.
W wyposażeniu standardowym opryskiwaczy Bigpol jest m.in. pompa Comet o wydatku 135 l/min, sterowanie By-Matic, obrotowe oprawy o regulowanym położeniu, z rozpylaczami Albuz, czterosekcyjny rozdzielacz, rozwadniacz we wlewie, dwubiegowa przekładnia wentylatora, zawieszenie resorowe, ocynkowana ogniowo rama, a w opcji komputer sterujący, odbiornik GPS, robocze oświetlenie LED.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.