Jak tłumaczą obydwa przedsiębiorstwa, rozwiązanie to umożliwia wymianę danych w obydwu kierunkach w celu uzyskania dokumentacji specyficznej dla danej powierzchni i dotyczącej poszczególnych przebiegów. Gdy użytkownik systemu „Claas Telematics” połączy swoje konto z kontem „FieldView” za pomocą interfejsu programowego „Claas API” (interfejs programowania aplikacji), zapisane dane dla zbiorów można wczytywać i przesyłać jako propozycje danych do dokumentacji na skrzynkę pocztową użytkownika systemu „FieldView”. Z poziomu tego systemu można również wybrać pliki do synchronizacji.
Opcja „Automatyczna dokumentacja” systemu „Claas Telematics” umożliwia tworzenie dokumentacji niezależnej od kierowcy oraz specyficznej dla danego pola i lokalizacji, co umożliwia uzyskanie pełnego wglądu w stan każdej obsługiwanej powierzchni.
Oprócz danych urządzenia i charakterystyk dotyczących zużycia można również dokumentować m.in. dane dotyczące plonów i pomiary czujników bliskiej podczerwieni (NIR). Połączenie umożliwia na przykład wykorzystywanie kart plonów kombajnów Claas w systemie „FieldView” w celu przygotowania planów siewu dla danego stanowiska oraz kart nawożenia na nadchodzący sezon.