Technika Silosy i suszarnie

Bezpieczne magazynowanie ziarna Riela

Data publikacji:

Nie brak w naszym kraju przedsiębiorstw oraz gospodarstw rolnych, które zostały wyposażone w nowoczesne silosy, suszarnie, czyszczalnie i inne urządzenia firmy Riela. Przyjrzyjmy się bliżej silosom wielkogabarytowym z tym znakiem.

    Bezpieczne magazynowanie ziarna Riela

Silosy firmy Riela (o ładowności do nawet ok. 16,8 tys. ton) przeznaczone są do magazynowania suchego ziarna zbóż, rzepaku, kukurydzy, roślin strączkowych i innych materiałów sypkich. Producent kładzie duży nacisk na wykorzystanie wysokiej jakości materiałów i nowoczesnych technologii wykonania. Płaszcz i podpory silosu wykonane są z blachy stalowej SD550GD, a warstwa ocynku o grubości 600 g/m² zapewnia ochronę antykorozyjną. Dachy wykonane z blachy ocynkowanej Magnelis i pokryte warstwą tworzywa sztucznego Solano, zapewniają dodatkową ochronę w trudnych warunkach atmosferycznych. 

Konstruktorzy firmy Riela zastosowali opatentowany system odprowadzania skroplin w postaci odpowiednio zaprojektowanych belek nośnych dachu tak aby służyły również do odprowadzania skroplin z wewnętrznej połaci dachu poza silos. Jest też wydajny system wentylacyjny w postaci szczelin wentylacyjnych w dachu umożliwiających wymianę powietrza przy załadunku i rozładunku zbiornika oraz systemu kanałów wentylacyjnych w fundamencie silosu przykrytych opcjonalnymi kratami dopasowanymi do najmniejszych ziaren, do którego dobierane są odpowiednie wentylatory. Godna podkreślenia jest też znakomita szczelność silosów, która jest wynikiem zastosowania specjalnej pasty uszczelniającej, podwójnego uszczelnienia połączeń pionowych oraz śrub klasy 8,8 z podkładką uszczelniającą EPDM. Konstrukcja spełnia wymagania dotyczące obciążenia śniegiem i wiatrem zgodnie z najnowszymi normami.

Wyposażenie silosów obejmuje nowoczesne rozwiązania zapewniające bezpieczeństwo składowanego materiału, takie jak wieloczujnikowe sondy do pomiaru temperatury oraz kanały wentylacyjne dla optymalnej wentylacji. Wentylatory są wydajne i ciche, a urządzenia do transportu ziarna mają budowę modułową, ułatwiającą montaż. Do opróżniania silosu stosuje się wybieraki ślimakowe kroczące, a grawitacyjny wysyp boczny umożliwia szybki rozładunek. Dodatkowe elementy wyposażenia, takie jak teleskopowy łącznik wysypu, włazy rewizyjne, system drabin i podestów oraz specjalny wlot spowalniająco-rozsypujący, zapewniają wysoką funkcjonalność i wydajność silosów.

 

Polecamy produkty z naszego sklepu:Polecamy produkty z naszego sklepu:Polecamy produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.