Aktualności

Bez problemów z dostępnością maszyn Metanga

Data publikacji:

W asortymencie produktowym firmy Metanga z miejscowości Dęba (woj. łódzkie) znajdują się agregaty bezorkowe, brony talerzowe, agregaty podorywkowe i agregaty uprawowo-przedsiewne. Około 80% tej produkcji trafia na rynek krajowy, reszta natomiast na rynki zewnętrzne. Zakład przy obecnym zatrudnieniu 40 osób jest w stanie miesięcznie wyprodukować ok. 120 maszyn i pomimo trudnej sytuacji rynkowej, radzi sobie całkiem nieźle.

    Bez problemów z dostępnością maszyn Metanga

    Produkcja w 80% prowadzona jest we własnym zakresie, 20% obejmuje kooperacja w dostarczaniu podzespołów.

Największą popularnością wśród maszyn firmy Metanga cieszą się agregaty bezorkowe i brony talerzowe. Stanowią większą część sprzedaży. Na rynki zagraniczne np. do Danii czy na Łotwę, produkowane są większe wersje, także brony talerzowe, ale hydraulicznie składane, czyli o szerokości do 4-5 m.

– Firma posiada swoich stałych odbiorców, z którymi współpracuje od lat. Sprzedaż nie jest prowadzona bezpośrednio, lecz przez dilerów. Współpraca tego typu sprawdziła się w praktyce. Wielkość produkcji na chwilę obecną nie pozwala na powiększenie sieci dilerów, jednak w planach jest rozbudowa zakładu, budowa nowej hali produkcyjnej i rozszerzenie asortymentu produktowego – mówi Mariusz Janiec, właściciel firmy Metanga.

Sprawdzona jakość, dobry serwis

Produkcja w 80% prowadzona jest we własnym zakresie, 20% obejmuje kooperacja w dostarczaniu podzespołów.

– Na dzień dzisiejszy problemów z dostępnością maszyn nie ma. Sieć dilerska działa sprawnie. Po upływie 1 do 2 tygodni od momentu złożenia zamówienia klient otrzymuje maszynę. Zależy to jeszcze w pewnym stopniu od okresu, wiadomo, że np. w okresie pożniwnym czas oczekiwania się trochę wydłuża – przekonuje przedsiębiorca.

Sposobem firmy Metanga na sprostanie wyzwaniom coraz bardziej wymagającego rynku jest jakość sprzedawanych maszyn. Przekonani co do solidnego wykonania produktu klienci, wracają, problemów ze sprzedażą, żadnych nie ma. Jednym ze strategicznych celów firmy jest profesjonalna obsługa klientów w zakresie serwisu i dostępu do oryginalnych części zamiennych.

– Jeżeli pojawia się jakiś problem z maszyną, to ważne jest, aby szybko reagować i my przykładamy do tego dużą wagę. Dlatego na próżno szukać negatywnych opinii o naszym serwisie. Jeśli klient zgłasza trudność, to należy go obsłużyć, a nie lekceważyć, na tym polega dbałość o dobrą jakość produktu – kwituje Mariusz Janiec.

W branży maszyn rolniczych widoczne jest pewne spowolnienie, skala produkcji w firmie Metanga zapewnia jednak stały przepływ maszyn. Sprzedają się one dobrze, a klientami firmy są głównie średniej wielkości gospodarstwa.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.