[ATB] Nowości JoskinPrzyczepy

Betimax z nowymi barierkami

Data publikacji:
betimax z barierkami

Przy okazji wprowadzania zmian konstrukcyjnych, mających na celu dostosowanie przyczep do przewozu bydła do norm unijnych (i przy okazji narzuconych ostatnio restrykcji), Joskin dopracował i uzupełnił ofertę zewnętrznych barierek do kierunkowania bydła, nie zapominając o komforcie i bezpieczeństwie hodowcy.

Przed projektantami postawiono 3 wymogi konstrukcyjne: po pierwsze była to łatwa, szybka i wygodna obsługa, po drugie zgodność wymiarów z przepisami ruchu drogowego (maksymalna szerokość - 2,55 m), a po trzecie możliwość montażu na wszystkich przyczepach do bydła marki Joskin. W efekcie każdy użytkownik przyczepy Joskin Betimax może ją wyposażyć w zestaw prostych, solidnych (ocynk, 3-letnia gwarancja) i bezpiecznych barierek, które niezależnie od wariantu wyposażone są w przesuwny dolny element pozwalający uniknąć kolizji z błotnikami kół. Ich podstawową zaletą jest system odciążania, który obejmuje górną regulowaną sprężynę ułatwiającą operatorowi obsługę i odciążającą zawiasy barierki, choć równie istotne są także: duże możliwości dopasowania do nierówności podłoża w każdej pozycji dzięki elementowi, który zapewnia regulację kątową położenia barierki, jak również zwarte ustawienie transportowe zapewniające przepisową szerokość 2,55 m, z ryglem zabezpieczającym i odbojami wygłuszającymi.

W trzech wariantach

Najprostszym rozwiązaniem są barierki obrotowe oparte na solidnej konstrukcji z kwadratowych profili. Są one zamocowane na zawiasach z tyłu przyczepy, a kąt ich otwarcia osiąga 190°. Proponowane są w długościach 3,5 i 4,5 m. Większe możliwości zapewniają zbudowane z okrągłych rur barierki teleskopowe o długości transportowej 2 m (po rozciągnięciu - 3,6 m), blokowane automatycznie w każdej pozycji. Są one składane na drzwi z tyłu skrzyni ładunkowej (do przejazdu w węższych miejscach, jak wjazd do obory) lub na ściany boczne przyczepy, dzięki czemu mają bardzo duży zasięg przy otwieraniu, dochodzący nawet do 270°. Trzecim nowym modelem są barierki obrotowe, które stanowią najbardziej wszechstronne rozwiązanie. Przesuwają się one na solidnej szynie przymocowanej do ściany przyczepy, przy czym wysuwa się je stopniowo, po torze liniowym, co umożliwia używanie ich również w węższych miejscach. Wózek barierki jest wyposażony w zawias, który także umożliwia jej obrót o ponad 150° na całej długości szyny. Ich podstawowa długość wynosi 3,5 m, ale są również dostępne w wersji 4,5 m, do skrzyń ładunkowych mierzących 6; 7,5 i 9 m.

Warto przy tym dodać, iż przyczepy do przewozu bydła Joskin Betimax charakteryzują się bogatym wyposażeniem, w skład którego wchodzą m.in.: antypoślizgowa podłoga, tylne drzwi otwierane na maksymalną szerokość, zaokrąglone krawędzie nadkoli czy w przypadku modelu RDS - również dyszel pochłaniający wstrząsy i opuszczane podwozie.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.