Technika Przyczepy rolnicze

Bezpiecznie na platformie Wielton Agro

Data publikacji:

Jedną z głównych gałęzi sprzedażowych Wielton Agro są, praktycznie od początku działalności w 2009 r., platformy do transportu bel. Najlepiej dowodzą tego statystyki, skoro w tym czasie w ręce rolników w Polsce, ale także w Niemczech, Czechach czy na Litwie, trafiło ok. 5000 sztuk tych maszyn.

    Bepiecznie na platformie Wielton Agro

W ofercie Wielton Agro znajduje się w sumie 11 modeli platform do bel o ładowności od 9 do 18,5 t (dmc od 12 do 24 t), które umożliwiają sprawny i bezpieczny transport balotów słomy, siana czy sianokiszonki, „dużej kostki”, europalet, a także różnych materiałów dłużycowych. Przyczepy posiadają prędkość homologacyjną 40 km/h, co umożliwia przewożenie bel na większych odległościach po drogach publicznych. Z tego punktu widzenia najistotniejsze jest rozwiązanie alternatywne dla czasochłonnego blokowania ładunku odbywającego się poprzez ręczne spinanie pasami. Nieoceniony w takim wypadku okazuje się system bocznego zabezpieczenia ładunku z hydraulicznie sterowanymi prowadnicami burt. 

Istotna z perspektywy użytkownika możliwość dopasowania przyczep do indywidualnych potrzeb obejmuje montaż: kłonic, ścian paletowych, zabezpieczeń bocznych czy ścian sztywnych. Niemniej ważne jest bezpieczeństwo w transporcie – dlatego też zastosowano otwory na brzegach platformy dla lepszego mocowania ładunku. W wyposażeniu platform firmy Wielton Agro są: resory paraboliczne, niezależne sterowanie ścianą lewą i prawą, światła LED, pneumatyczny system hamulcowy, automatyczny, hamulec postojowy oraz nowe ogumienie. 

Podkreślmy również, iż konstruktorzy z Wielunia duży nacisk położyli na mocną i trwałą konstrukcję ramy odporną nawet na trudne warunki, a także zapewnienie bardzo dobrych właściwości terenowych, które gwarantują łatwość manewrowania na mokrych i grząskich polach. Wszystkie ramy i podwozia platform Wielton Agro mają profesjonalne zabezpieczenie antykorozyjne KTL – firma chwali się również bardzo dobrą jakością powłoki lakierniczej (zrobotyzowane lakierowanie podwozi). 

Polecamy produkty z naszego sklepu:Polecamy produkty z naszego sklepu:Polecamy produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.