[ATR] Aktualności części zamienneBepco Polska

Bepco Poland - Krajobraz po przejęciu

Data publikacji:

Zjawisko globalizacji nie omija przedsiębiorstw działających w zakresie zaopatrzenia rolnictwa. Dużym echem w sektorze części zamiennych odbiło się zatem ogłoszone podczas ubiegłorocznej Agritechniki przejęcie bardzo dobrze znanej nie tylko na rynku polskim firmy Agro-Jan przez Grupę TVH, właściciela marki Bepco. Nowy gracz nie kryje swoich dużych ambicji, o czym w rozmowie z Grzegorzem Antosikiem mówią Amaury Salaün, CEO Bepco Group i Mateusz Hajdas, General Manager Bepco Poland.

Grupa Bepco jest jednym z liderów na rynku części zamiennych i akcesoriów. Proszę zatem na wstępie przedstawić naszym czytelnikom firmę Bepco i wskazać potencjał przedsiębiorstwa, aktualną pozycję na rynkach europejskich.
Amaury Salaün: Zachowująca wciąż rodzinny charakter firma Bepco może poszczycić się długą historią, sięgającą 1958 r.
Nasza firma szybko stała się cenionym dostawcą wysokiej jakości części zamiennych i akcesoriów do ciągników i maszyn rolniczych, stopniowo przejmującym kolejne przedsiębiorstwa z tego sektora rynku. Od 2012 r. firma należy do TVH, wszechstronnego dostawcy części dla przemysłu - wózków widłowych, podnośników. Jesteśmy przedsiębiorstwem o zasięgu globalnym, skoro zatrudniająca ponad 400 osób Bepco Group posiada swoje spółki zależne w Belgii, Holandii, Francji, Niemczech, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii i Polsce, a jest obecna także w Australii, Nowej Zelandii, RPA i Brazylii - mamy swoich klientów w ponad 100 krajach na całym świecie. Szczególnie silną pozycję rynkową Bepco ma na swoich tradycyjnych rynkach - w Wielkiej Brytanii, Belgii czy Francji. Rozwijamy się w kolejnych krajach, takich jak np. Hiszpania, gdzie ostatnio przejęliśmy rodzinną firmę Agrinava specjalizującą się w sprzedaży części Massey Ferguson, John Deere oraz Kubota - obecnie mamy największy zakres części zamiennych do sprzętu tej marki znajdującej się w całej Europie na kursie wzrostowym.
W 2017 r. zrealizowaliśmy nasz plan który zakładał wzrost obrotów o 10%, z przeprowadzonymi przejęciami wzrost ten byłby znacznie większy, na poziomie 35%. Jesteśmy przede wszystkim sfokusowani na częściach do ciągników, częściach silnikowych, częściach do kombajnów zbożowych - uruchamiamy właśnie w całej Europie ofertę do. . .

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express 07/2018
Zamów bezpłatny egzemplarz / prenumeratę

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.