Aktualności

Bemix - Wygrywać jakością

Data publikacji:

Firma Bemix, największy polski i czołowy europejski producent elementów złącznych hydrauliki siłowej, w 70-80 procentach znajdujących zastosowanie w rolnictwie, może zaliczyć mijający rok do udanych. Rosnąca sprzedaż krajowa i zagraniczna, pozyskiwanie kolejnych partnerów biznesowych czy dalsze umacnianie pozycji na kluczowych rynkach ma pewno napawają optymizmem, na którego brak nie narzeka Benedykt Mieszczak, właściciel działającej od 1995 roku rodzinnej firmy z Więcborka w Kujawsko-Pomorskiem. – Jestem umiarkowanym optymistą. Staram się podchodzić do wszystkiego pozytywnie, wyłapywać dobre rzeczy, a negatywnych nie wyolbrzymiać i po prostu je eliminować – podkreśla przedsiębiorca.

Cieszy nas, że klienci doceniają wysoką jakość naszych wyrobów, a nie kierują się najniższą ceną. Również w całej Europie, w tym w Niemczech, będących naszym głównym rynkiem eksportowym, gdzie do jednego z kluczowych partnerów handlowych, firmy Hansaflex, kierujemy aż 1/4 produkcji i gdzie nasze wyroby traktowane są jako towar z górnej półki. Pracowaliśmy wiele lat, by to osiągnąć, nie chcieliśmy być firmą, której produkty kupuje się tylko dlatego, że są najtańsze.

Stabilna załoga

Notujemy stały wzrost sprzedaży i myślę, że liczony rok do roku wyniesie on w granicach 15%. Osiągnęliśmy również rekordowy eksport, który w tym roku stanowił ponad połowę sprzedaży. Trudno powiedzieć, co pokaże przyszły rok, wiele zależy m.in. od ustabilizowania się cen stali. 
W związku ze wzrostem produkcji trzeba było zwiększyć zatrudnienie, ale jak wszędzie były z tym problemy. Zaczęliśmy więc zatrudniać panie i był to strzał w 10. Panie doskonale się sprawdzają, są dokładne, solidne i sumienne. Dzięki temu nie mamy braków kadrowych, które uzupełniamy na bieżąco. Wychowujemy też własny „narybek”, czyli swoich uczniów, ale efekty ich edukacji bywają różne, statystycznie zostaje 20-30%. Staramy się szybko wyłuskiwać najzdolniejszych, zainteresowanych pracą w naszej firmie. Obecnie zatrudniamy około 240 osób i w większości jest to dobrze ukształtowana, stabilna załoga, co uważam za bardzo duże osiągnięcie, zważywszy że wysoko wykwalifikowana kadra pracownicza stabilizuje się powoli.

Produkcja z komputera

Firma wciąż się rozwija, obecnie kończymy już praktycznie pełną informatyzację wszystkich etapów produkcji, w tej chwili finalizujemy komputeryzację magazynu. Znacznie ułatwi to produkcję, bo przy takim asortymencie i ilości detali, a jest tego kilka tysięcy, trudno bez tego wszystko ogarnąć. Z maszyn zakupiliśmy kilka nowych automatów tokarskich, tokarek numerycznych, a także transfer, który w tej chwili dostosowujemy do naszych potrzeb, a w przyszłym roku chcemy uruchomić pod dwa rodzaje produkcji. To ważne zmiany, zwłaszcza informatyzacja, która wymagała zaangażowania nas wszystkich i ciężkiej pracy wielu ludzi. 
Jeśli chodzi o działania zagranicą, wchodzimy  w tej chwili w hurtownię w Niemczech opartą na naszej marce, która będzie promowała nasza markę i sprzedawała pod nią nasze produkty na terenie Niemiec, krajów ościennych i Europy Północnej. Zaczyna się to rozwijać i myślę, że w perspektywie 2-4 lat może wygenerować duży wzrost. Zapowiada się nieźle, a jak będzie, pokaże jak zwykle życie.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.