Gospodarka i rolnictwo

Będą wypłaty środków w ramach Funduszu Ochrony Rolnictwa

Data publikacji:

Rolnicy, którzy ubiegają się o przyznanie rekompensaty w ramach Funduszu Ochrony Rolnictwa, otrzymają 100-procentową wypłatę wnioskowanych środków - poinformował Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa. Wnioski złożyło ponad 1 tys. rolników na łączną kwotę ok. 57,9 mln zł.

    Będą wypłaty środków w ramach Funduszu Ochrony Rolnictwa

Wnioski o przyznanie rekompensaty rolnicy mogli składać od 1 lutego do 31 marca br. odnośnie podmiotów skupujących, które stały się niewypłacalne od 1 stycznia 2023 r. do 31 grudnia 2023 r. Możliwe wsparcie dotyczy rolników, którzy nie mogli wyegzekwować zapłaty za dostarczony towar np. z powodu upadłości firmy skupującej. 
 

– W dniu 28 maja 2024 r. weszło w życie rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 24 maja 2024 r. ustalające stawkę rekompensaty stosowaną do ustalenia wysokości rekompensaty w 2024 r. na poziomie 100 proc. – poinformował KOWR.

Według oficjalnych danych Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa na 28 maja br. do oddziałów terenowych KOWR wpłynęło 1077 wniosków o przyznanie rekompensaty w ramach Funduszu Ochrony Rolnictwa na kwotę ok. 57,9 mln zł.

Polecamy produkty z naszego sklepu:Polecamy produkty z naszego sklepu:Polecamy produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.