[ATR] Aktualności Metaltech

BBC otwiera kolejne hale produkcyjne

Data publikacji:

Dnia 25 stycznia br. miało miejsce uroczyste otwarcie hali produkcyjnej firmy BBC głównego i największego kooperanta firmy Metaltech.

Firma BBC powstała w 2015 roku i od początku swojej działalności zajmuje się produkcją przyczep burtowych serii DB i DBL. Jest także głównym wykonawcą wózków lotniskowych dla firmy Blumenbecker. Potrzeba powiększenia powierzchni wiązała się ściśle ze zwiększeniem produkcji przyczep oraz stworzeniem własnego wydziału przygotowawczego. Nowy obiekt prezentuje się imponująco, a wybudowany został w rekordowym czasie ok. pół roku. Wartość inwestycji sięgnęła ponad 18 milionów zł, a sfinansowana została z udziałem środków z Unii Europejskiej.
Na uroczyste otwarcie przybyło ponad 200 gości, a wśród nich: wicemarszałek Jarosław Rzepa, starosta wałecki Bogdan Wankiewicz oraz burmistrz Mirosławca Piotr Pawlik. Obecni byli również projektanci, przedstawiciele firm budujących obiekt oraz pracownicy BBC i Metaltech-u. 

Całkowita powierzchnia oddziału wynosi ponad 11,5 tys m2 wraz z budynkiem socjalnym.

Park maszynowy wzbogacił się o kolejne 3 roboty spawalnicze firmy MOTOMAN MA, maszyny do cięcia laserem firmy HAN'S LASER (HAN'S LASER jest zaliczany do największych producentów urządzeń do obróbki laserem. Do jego największych klientów zaliczają się APPLE, HITACHI czy Mercedes Benz GM. Maszyna łączy w sobie wysoką zdolność obróbki laserem typu fiber), giętarkę do rur firmy Macri, prasę krawędziową, środki transportu wewnętrznego oraz regały magazynowe do składowania blach, profili burtowych, podzespołów oraz gotowych półwyrobów. 

Dzięki nowej powierzchni skróci się czas realizacji zamówień, jak i dostaw części zamiennych, a także usług serwisowych.

Źródło:Metaltech

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.