Nowości

Batyra - Pług dłutowy Hector

Data publikacji:

Firma Henryk Batyra z siedzibą w Lublinie już od prawie 30 lat zajmuje się produkcją i sprzedażą maszyn uprawowych, które wśród klientów uznawane są za bardzo wytrzymałe i spełniające się w ciężkich i wymagających warunkach. W bogatej ofercie firmy można odnaleźć między innymi profesjonalny pług dłutowy, bezorkowy – Hector, stosowany do uprawiania i przygotowania ziemi bezpośrednio pod siew, co umożliwia znaczną redukcję nakładów pracy.

Producent oferuje prezentowane maszyny o szerokości roboczej od 2,5 do 3 m, masie własnej od 1390 do 1690 kg oraz wymaganiach mocy ciągnika 100-150 lub 120-180 KM. Maszyny produkowane są z wykorzystaniem nowoczesnej linii do cięcia laserowego, śrutowania i malowania proszkowego niemieckimi farbami FreiLacke ze znakiem jakości Qualicoat. Firma Batyra deklaruje zastosowanie wyjątkowej i sprawdzonej na skalę europejską skręcanej konstrukcji (ok. 90 kg śrub w jednej maszynie), która skutecznie tłumi drgania, zapobiegając uszkodzeniom. Pług dłutowy Hector umożliwia uprawę roli do 50-55 cm przy niższych mocach ciągnika. Konstrukcja pługa jest bardzo stabilna. Dłuta wykonano z wysoko wytrzymałej, hartowanej stali, są odporne na ścieranie i łatwe w wymianie w razie potrzeby. Zęby pługa są przykręcane do ramy, dzięki czemu można także samodzielnie konfigurować ilość elementów roboczych na ramie. Hector wyposażony jest w 5 lub 7 takich elementów, które ponadto posiadają śrubowe zabezpieczenie orzed kamieniami. Odstęp między zębami wynosi 80 cm, natomiast prześwit pod ramą 78 cm. Elementem roboczym prezentowanej maszyny jest także podwójny wał kolczasty sterowany hydraulicznie. Zastosowane specjalne siłowniki przelotowe sterują głębokością pracy oraz wytrzymują maksymalne obciążenia wału także w trudnych warunkach uprawowych. Regulacja kąta nachylenia wałów oraz odległości między nimi zapewnia pełną elastyczność ustawienia parametrów pracy. Pług Hector został również wyposażony w ekrany pływające, które zapobiegają usypywaniu ziemi przy głębokiej uprawie.
Producent zapewnia, że maszyny, które pracują u klientów niemal już w każdej części Polski sprawdziły się w różnorodnych warunkach glebowych.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.