Technika

Baltic Bearing Company - Wysoka jakość, duże możliwości

Data publikacji:

Firma Baltic Bearing Company, z siedzibą w stolicy Łotwy - Rydze, w 2014 r. rozpoczęła budowę pierwszej w krajach bałtyckich fabryki łożysk. Uruchomiony przed dwoma laty zakład jest nowoczesną fabryką z prawdziwego zdarzenia - na dowód tej tezy wystarczy stwierdzić, iż plasujące się na europejskim poziomie przedsięborstwo dla swoich potrzeb zakupiło ponad 200 precyzyjnych i wysoko wydajnych maszyn (m.in. centra obróbcze CNC) czołowych światowych producentów pochodzących z Japonii i Niemiec.

W efekcie fabryka Baltic Bearing Company może poszczycić się wysoką automatyzacją procesu produkcyjnego, co pozwala zminimalizować wpływ czynnika ludzkiego. Linie produkcyjne zostały zaprojektowane w taki sposób, aby zmiana rodzaju produkowanego łożyska odbywała się w jak najkrótszym czasie. Rękojmią wysokiej jakości oferowanych produktów jest także rozbudowany dział kontroli. Stuprocentowa kontrola parametrów produkowannych łożysk odbywa się ręcznie oraz automatycznie podczas każdej wykonywanej operacji. Sprawdzane są również ostatecznie gotowe łożyska - za czynności te odpowiada specjalnie wyszkolony personel, legitymujący się dużym doświadczeniem w branży łożyskowej, mający do dyspozycji własne, unikalne pod względem wyposażenia technicznego laboratorium. Należy dodać, iż fabryka Baltic Bearing Company posiada certyfikaty ISO 9001:2015 oraz ISO 14001:2015. Każda partia łożysk sygnowana jest certyfikatem potwierdzającym jakość (Quality Certificate) z unikalnym numerem.

Europejska ekspansja

Firma Baltic Bearing Company ma w swojej ofercie szeroki asortyment łożysk kulkowych, walcowych, stożkowych, baryłkowych i ślizgowych marki BBC-R Latvia (made in Latvia), znajdujących zastosowanie w technice rolniczej i budowlanej, obróbce drewna, obrabiarkach, górnictwie czy hutnictwie. Dostępne w konkurencyjnych cenach produkty oferowane są w opakowaniach przemysłowych oraz indywidualnych. Zamówienia realizowane są w ciągu 2-3 dni roboczych - wysyłka odbywa się z głównego magazynu w Rydze. Przedsiębiorstwo planuje jednak w 2019 r. uruchomienie własnego magazynu w Polsce, co powinno przyspieszyć zaopatrzenie klientów z terenu Europy Wschodniej. Związane jest to z planami rozwoju obecności na innych rynkach zbytu. W lutym 2018 r. uruchomione zostało przedstawicielstwo w naszym kraju (z siedzibą w Łodzi), które zajmuje się rozwojem sieci partnerskiej w Polsce i w Europie Wschodniej - Baltic Bearing Company ma również swoje placówki w Niemczech, Kazachstanie, Rosji, Białorusi i na Ukrainie.

fot.firmowe

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.