[ATR] Wywiady [ATR] Aktualności technika rolnicza

Baltic Bearing Company - Ekspansja na Europę

Data publikacji:

Działająca od pięciu lat firma Baltic Bearing Company, z siedzibą w stolicy Łotwy - Rydze, to producent łożysk mogący poszczycić się wysoką automatyzacją procesu produkcyjnego. W ślad za wysoką jakością produktów idzie budowa silnej pozycji na rynku europejskim, czemu służyć ma m.in. regionalne biuro sprzedaży w Łodzi - mówi o tym Andrzej Nat, dyrektor sprzedaży w Europie Wschodniej, w rozmowie z Grzegorzem Antosikiem.

Proszę pokrótce przybliżyć czym zajmuje się firma Baltic Bearing Company? Jaka jest obecnie skala działalności?
Firma Baltic Bearing Company ma w swojej ofercie bardzo szeroki asortyment łożysk kulkowych, walcowych, stożkowych, baryłkowych i ślizgowych marki BBC-R Latvia, które można zastosować w technice rolniczej i budowlanej, obróbce drewna, obrabiarkach, górnictwie czy hutnictwie. Postawiliśmy na wysoką jakość oferowanych produktów - wybudowana w 2014 r. kosztem 30 mln euro fabryka, czyli zatrudniający około 150 osób najnowocześniejszy zakład w tej części Europy, posiada certyfikaty ISO 9001:2015, ISO 14001:2015 oraz ISO 50001:2012, wymagane chociażby na rynku niemieckim. Co ważne, każda z wyprodukowanych przez Baltic Bearing Company partia łożysk klasy premium sygnowana jest certyfikatem potwierdzającym jakość (Quality Certificate) z unikalnym numerem. Rękojmią wysokiej jakości produktów jest rozbudowany dział kontroli. Stuprocentowa kontrola parametrów produkowannych łożysk odbywa się ręcznie oraz automatycznie podczas każdej wykonywanej operacji. Sprawdzane są również ostatecznie gotowe łożyska - za czynności te odpowiada specjalnie wyszkolony personel, legitymujący się dużym doświadczeniem w branży łożyskowej, mający do dyspozycji własne, unikalne pod względem. . .

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express19/2019
Zamów bezpłatny egzemplarz / prenumeratę

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.