[ATR] Nowości AVR

AVR - W kwestii ziemniaków nie są zieloni

Data publikacji:

Firma AVR jest znanym belgijskim producentem maszyn przeznaczonych przede wszystkim dla producentów ziemniaków. Oferta zielonej marki jest kompleksowa i obejmuje rozwiązania do przygotowywania gleby, sadzenia, pielenia, obsypywania, usuwania łodyg, zbioru i przechowywania.

Jesteśmy prężnie działającym przedsiębiorstwem o czym świadczy chociażby fakt, że w ciągu ostatnich 5 lat udało nam się podwoić sprzedaż. Wynikiem tego jest otwarcie w czerwcu br. nowego zakładu produkcyjnego w Roeselare w Belgii. W nowo wybudowanym zakładzie montowane są wszystkie rodzaje kombajnów ziemniaczanych. Przy produkcji wykorzystywany jest łańcuch transportowy, który automatycznie przesuwa montowaną maszynę do przodu. Wcześniej przemieszczana była za pomocą wózka widłowego. Wzdłuż łańcucha zorganizowane są stanowiska montażowe, odpowiedzialne za poszczególne zadania, wyposażone w niezbędne narzędzia. Przesuw do kolejnego stanowiska trwa około 2 minut – mówi René de Wolf, menedżer ds. rozwoju rynkowego w firmie AVR.

Full-liner z Roeselare

– W chwili obecnej mocno skupiamy się na rynku polskim ponieważ uważamy, że drzemie w nim duży potencjał. Mamy trzech dilerów, natomiast w przyszłym roku do tego grona dołączy również czwarty, co pozwoli nam pokryć zasięgiem teren całej Polski – wyjaśnia René de Wolf. Obecnie w belgijskie maszyny można zaopatrzyć się dzięki firmom: Adler Agro, Agro-Sieć Maszyny oraz Osadkowski. – Są to solidni partnerzy, którzy mają zlokalizowane oddziały w optymalnych punktach, posiadają własne zaplecze serwisowe i gwarantują bardzo dobre wsparcie dla rolników – dodaje menedżer ds. rozwoju rynkowego.

– Mamy pełen zakres maszyn przeznaczonych do produkcji ziemniaków. Posiadamy m.in. szeroki wachlarz kombajnów do zbioru ziemniaków, wśród których znajdują się zaczepiane warianty jedno- i dwurzędowe oraz samojezdne 4-rzędowe. Bardzo popularnym modelem jest dwurzędowy Spirit 6200 w wersji mechanicznej. Natomiast dla klientów pracujących w bardziej wymagających warunkach, gdzie występuje np. pagórkowaty teren, oferujemy wersję 9200 z napędem hydraulicznym, która posiada płynną, bezstopniową regulację wielu elementów. Wiele używanych kombajnów tego rodzaju kupowanych jest przez polskich rolników bezpośrednio z Holandii, Belgii, Niemiec czy Francji – tłumaczy Henryk Jakubowski, konsultant w firmie AVR.

Zwinna Puma wśród ziemniaków

W asortymencie firmy dostępny jest m.in. samojezdny, 4-rzędowy kombajn Puma 3. Maszyna napędzana jest silnikiem Volvo o pojemności 12,8 l i mocy 345 kW/469 KM, który spełnia normę emisji spalin Stage IV. Umiejscowienie silnika, który stanowi przeciwwagę dla przenośników, sprawia, że masa własna maszyny wynosząca 23,5 t, rozkłada się w sposób równomierny. To w połączeniu z odpowiednim ogumieniem (270/95 R54 - przód i 900/60 R38 - tył) minimalizuje ugniatanie gleby. Kombajn jest również zwrotny - kąt skrętu z przodu wynosi 50° natomiast z tyłu 20°.

W maszynie zastosowano opatentowany moduł Varioweb, który składa się z pasa oraz zestawu 28 rolek pod spodem. Cechą charakterystyczną tego rozwiązania jest możliwość ciągłego ustawiania z kabiny ilości masy przepływającej przez rolki w zakresie od 100%, gdy wymagane jest bardzo intensywne czyszczenie do 0%. W standardowym wyposażeniu jest również m.in. 8-tonowy zbiornik z przenośnikiem o szerokości 1650 mm umożliwiający rozładowywanie maszyny w czasie pracy. Zapewnia to ciągły, nieprzerwany zbiór ziemniaków. Opcjonalnie jednostka kopiąca kombajnu może zostać przezbrojona na zbiór marchwi lub cebuli.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.