[ATR] Technika AVR

AVR Rafale – ścinacz łęcin

Data publikacji:

Ścinacz łęcin Rafale, to jedna z maszyn produkowanych przez AVR, która jest systematycznie rozwijana i cieszy się zaufaniem użytkowników.

Rafale AVR to maszyna, która została zaprojektowana w jednym celu - aby umożliwiać skuteczne usuwanie i rozdrabnianie łęcin na plantacjach ziemniaków. Jest to odpowiedź na zapotrzebowanie użytkowników chcących obniżyć ilość stosowanych środków chemicznych. Usuwanie łęcin to jeden z zabiegów łańcucha technologicznego w produkcji ziemniaka. Ma on wpływ zarówno na jakość plonu, jak i wydajność produkcji. Jak podkreślają specjaliści z AVR: – Właściwe rozdrobnienie jest szczególnie ważne w przypadku sadzeniaków oraz ziemniaków przeznaczonych do bezpośredniego spożycia. Rafale zapewni, że wszystkie łęciny zostaną usunięte, pozostawiając „ściernisko” z resztek łodyg o wysokości od 10 do 15 cm.

Budowa Rafale

Konstrukcja ścinacza Rafale została oparta na solidnym, grubościennym wale bijakowym, na którym zamontowano szereg cepów roboczych. Wał został zwiększony o 10% względem wcześniejszej konstrukcji i ma obecnie 17 cm średnicy. Cepy są montowane na wale w podwójnej spirali. Każdy z nich został wyprodukowany z jednego kawałka metalu i hartowany, aby obniżyć podatność materiału na zginanie i zwiększyć żywotność zestawu. W ramach ścinacza łęcin Rafale, producent zastosował cztery różne typy cepów. Najniższe z nich, to poprzeczne cepy, których zadaniem jest cięcie łęcin na szczycie redlin. Dalej są cepy poprzeczne ze skośną krawędzią, które „czyszczą” boki redlin. Do kompletu należy doliczyć cep kątowy oraz podłużne cepy o różnych długościach, które odpowiadają za cięcie materiału w bruzdach.
AVR przewidział dwie możliwości regulacji wysokości pracy Rafale. Pierwsza opcja, to montowane w standardzie dwa koła kopiujące z regulacją wrzecionem. Alternatywnie dostępne są dużo bardziej komfortowe w praktyce koła hydrauliczne.
Warto zaznaczyć, że ścinacz łęcin Rafale...

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express 04/2018
Zamów bezpłatny egzemplarz / prenumeratę

fot.firmowe

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.