Technika

AVR - Innowacje w pakiecie dodatków

Data publikacji:

Belgijska firma AVR zwiększyła listę elementów wyposażenia dodatkowego oferowanych do swoich najnowszych konstrukcji. Nowe elementy akcesoryjne opracowano dla pryzmownika Cobra i kosza zasypowego Falcon.


Kilka tygodni temu pisaliśmy o nowych konstrukcjach zaprojektowanych przez belgijską firmę AVR. Mowa o dwóch nowych maszynach: pryzmowniku Cobra oraz koszu zasypowym Falcon. Dostępny w trzech długościach roboczych pryzmownik wyposażony został w układ sterowania maszyną z ekranem dotykowym i klawiaturą, który został opracowany od podstaw przez inżynierów AVR. Obecnie pryzmownik można wyposażyć w dodatkowy pas transmisyjny umieszczony nieco wyżej niż główny pas przenośnika. Celem jest tutaj zmniejszenie wysokości spadania podczas przenoszenia materiału i tym samym ochrona bulw.
Z kolei Falcon to bezpieczny dla bulw kosz zasypowy z hydraulicznie napędzanym przenośnikiem podłogowym, który może pracować z prędkością od 0,1 do 8,1 m na minutę. Falcon oferowany jest w różnych wariantach, tak aby każdy użytkownik mógł dopasować go do własnych potrzeb. AVR zaprezentował niedawno kilka nowych elementów wyposażenia, w które można wyposażyć swojego Falcona.
Jedną z wspomnianych opcji jest Speed Clean system, który zapewnia szybkie czyszczenie z resztek gleby dzięki zastosowaniu bardzo dużej prędkości obrotowej. W celu ochrony przed latającymi szczątkami zastosowano osłonę zabezpieczającą. Funkcję tą można włączyć za pomocą jednego przycisku lub korzystając z włącznika czasowego.
Pasy rozładowcze mają w Falconie szerokość 80 cm. Zdarza się jednak, że paski przenośnika są węższe (np. 65 cm), wówczas powstaje obawa, że transportowany materiał będzie się rozsypywać. Aby tego uniknąć AVR proponuje regulowany deflektor zawężający szerokość pasa w końcowym momencie przenoszenia. Ten dodatkowy element można szybko zamontować i zdjąć.
Kolejny praktyczny dodatek do kosza zasypowego Falcon to czujniki oświetlenia. Ich działanie ma podwójne znaczenie. Z jednej strony umieszczone na bocznych panelach oświetlenie LED sprawia, że kosz jest bardziej widoczny i łatwiej nim wjechać do stodoły wieczorem czy nocą. Co więcej, w momencie, gdy urządzenie zbliży się do przeszkody światła automatycznie się wyłączają. Wszystko po to aby chronić maszynę przed przypadkowymi uszkodzeniami.

bk 

fot. firmowe 

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.