Aktualności

Avant - Tysiąc maszyn sprzedanych

Data publikacji:

Asem w talii bogatej oferty podkrakowskiej firmy Serafin Maszyny z siedzibą w Przybysławicach jest bez wątpienia marka Avant, która od prawie 25 lat należy do producentów wyznaczających standardy w klasie miniładowarek. Fińska marka szybko zdobyła miano liczącego się gracza w segmencie sprzętu do wielu sektorów rynku - od budownictwa, poprzez ogrodnictwo, sektor komunalny, na rolnictwie kończąc, o czym w rozmowie z Grzegorzem Antosikiem mówi Marcin Sieńko, dyrektor handlowy Avant.

W ciągu kilkunastu lat udało się Państwu zbudować silną pozycję na rynku polskim. Które z produktów zyskały najwięcej uznania klientów w naszym kraju?
Obecnie w ofercie mamy 23 modele ładowarek. Statystycznie największym powodzeniem cieszą się modele z samego środka oferty, czyli przedstawiciele serii 400, 500 i 600. Najczęściej wybierają je firmy związane z branżą ogrodniczą czy komunalną. Są to maszyny zwinne, zgrabne, lekkie, które wjadą w różne zakamarki dookoła budynku i nie zniszczą na koniec dotychczasowych efektów pracy. W tych sektorach jest to marka bardzo znana, już doceniona i często oczekiwana przez firmy. Nie brak przedsiębiorstw, które mają już po kilka takich maszyn - rekordzista ma 7 ładowarek Avant.
Oczywiście na rynku są zarówno tańsze, jak i droższe produkty. Jednak każdy klient, który decyduje się na Avanta, wie, że są to maszyny sprawdzone. Zeszły rok to czas, kiedy szybka decyzyjność zakupowa klientów była bardzo duża. W tym momencie rynek pracy stanowi duży „popychacz” do zakupów. Na etapie pierwszych rozmów telefonicznych z klientami widzimy, że coraz częściej poruszany jest wątek braku ludzi do pracy, zwłaszcza do robót fizycznych, które możemy wykonać taką maszyną jak Avant.
Marka Avant jest na rynku polskim już od 2005 r. W grudniu tamtego roku sprzedaliśmy pierwszą ładowarkę Avant, a dokładnie 12 lat później - tysięczną ładowarkę tej marki w Polsce. To była ciekawa realizacja, dla potrzeb Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej - model Avant 750 z 14 narzędziami roboczymi, który oficjalnie przekazał gratulując jubileuszowego zakupu Markku Kahari, przedstawiciel producenta na rynek polski.

Jednak początki działalności na naszym rynku wymagały od Państwa bardzo dużo wysiłku. Na ile w tym czasie zmienił się rynek zbytu?...

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express 04/2018
Zamów bezpłatny egzemplarz / prenumeratę

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.