Aktualności

Autonomiczna jednostka Combined Powers

Data publikacji:

W parku rozrywki „Wunderland Kalkar” nad Dolnym Renem w Niemczech firmy Krone i Lemken zaprezentowały prasie branżowej studium koncepcyjne Combined Powers. Jest to autonomiczna „jednostka procesowa” (VTE) składająca się z jednostki napędowej połączonej z różnymi przystawkami. Według obu producentów, już w ubiegłym roku z powodzeniem przetestowali oni to innowacyjne rozwiązanie w zakresie uprawy, orki, siewu, a także koszenia, przetrząsania i zgrabiania, i określają je jako przyszłe uzupełnienie sprawdzonych procesów roboczych.

    CombaAutonomiczna jednostka Combined PoweAutonomiczna jednostka Combined Powers. Na polu czy łące, ale bez kierowcy ars. Na polu czy łące, ale bez kierowcy ained Powers autonomiczna jednostka procesowa

Projektując jednostkę napędową, firmy Lemken i Krone skupiły się na zapotrzebowaniu na moc w wyżej wymienionych procesach. Studium koncepcyjne posiada więc napęd spalinowo-elektryczny o łącznej mocy 170 kW/230 KM. Moc jest przekazywana elektrycznie do napędu jezdnego i WOM. 

Pojazd nośny stoi na dużych 38-calowych kołach, które z jednej strony powinny zapewniać dużą siłę pociągową i maksymalną przyczepność - co jest szczególnie istotne w przypadku zastosowania maszyn Lemken, a z drugiej strony powinny umożliwiać stosowanie maszyn Krone na użytkach zielonych bez uszkadzania podłoża. Dwie osie skrętne umożliwiają także zastosowanie trzech różnych trybów kierowania, takich jak kierowanie osią przednią, wszystkimi kołami i osią tylną.

Maszyna steruje jednostką napędową

Narzędzia robocze są sprzężone z jednostką napędową za pomocą trzypunktowego układu zawieszenia. Pojazd holowniczy ma rozbudowane systemy czujników, które monitorują otoczenie i narzędzia. Jak podkreślali obaj producenci podczas spotkania prasowego, w centrum uwagi znajduje się bezpieczne użytkowanie i optymalne wyniki pracy. Urządzenie jest obsługiwane i monitorowane za pomocą przenośnych terminali; zlecenia robocze i dokumentacja są przesyłane za pomocą modułu komunikacyjnego Agrirouter. 

Zdaniem obu producentów, przy opracowywaniu projektu skupiono się na osiągnięciu jak najlepszych wyników pracy we wszystkich obszarach działania. Dlatego maszyna steruje również jednostką napędową - przez to taki zestaw roboczy działa jako inteligentny, jednorodny system. Podstawą komunikacji i współdziałania między maszynami jest wieloletnie doświadczenie firm Krone i Lemken w zakresie Isobus i TIM, dzięki czemu możliwa jest wymiana wszystkich istotnych informacji między narzędziem a jednostką napędową.

Koncepcja Combined Powers stanowi również odpowiedź na nieuchronnie zbliżający się niedobór wykwalifikowanych pracowników w branży. Zamiast spędzać długie dni robocze na polu, rolnik może w przyszłości skoncentrować się na kontroli jako nadzorca systemu, co zapewni stałą, precyzyjną jakość pracy. Ze względu na szeroki zakres zastosowań maszyna może być używana przez cały rok przez bardzo długi okres czasu. Lemken i Krone chcą w tym sezonie ponownie intensywnie przetestować swój pojazd koncepcyjny w różnych warunkach pracy.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.