Gospodarka i rolnictwo

Austria: Dodatnie saldo w handlu zagranicznym

Data publikacji:

Wstępne statystyki austriackie pokazują, że eksport w 2017 roku wyniósł 1,18 mld euro (wzrost o 4,7%), a import 781 mln euro (wzrost o 8,6%). Choć saldo spadło do 402 mln euro tj. o 2,1%, to komentarze są pozytywne. Dzieje się tak, gdyż ostateczny wynik wcale nie był taki pewny, a poprawa nastąpiła dopiero w ostatnim kwartale (+11%).

Główną pozycją w handlu zagranicznym są sery. W 2017 roku Austria wyeksportowała 142 tys. ton serów o wartości 576 mln euro i sprowadziła 113 tys. ton o wartości 447 mln euro. Szczególnie ciekawą pozycją było masło: 3 800 ton wyeksportowano i 17 500 ton przywieziono.

Najważniejszym partnerem handlowym dla Austrii są Niemcy, gdzie trafia 51% eksportowanego nabiału o wartości 604 mln euro, podczas gdy import z Niemiec to 477 mln euro (61% całego importu). Drugim najważniejszym partnerem handlowym są Włochy, z eksportem w wysokości 223 mln euro (19% całkowitego eksportu) i importem w wysokości 77 mln euro (10% całkowitego importu). Do Europy Środkowej i Wschodniej wyeksportowano produkty o wartości 91 mln euro, a import miał wartość 34 mln euro.

Źródło: forummleczarskie.pl

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.