[ATR] Technika Expompielniki

Astra firmy Expom do usuwania chwastów

Data publikacji:
Pielnik expom

Brona wirnikowa Astra przeznaczona jest do spulchniania gleby i usuwania chwastów. Może być z powodzeniem użytkowana w każdych warunkach glebowych, doskonale sprawdza się także na silnie wyschniętym podłożu, gdzie zastosowane w jej konstrukcji gwiazdy obrotowe efektywnie rozbijają powierzchniową skorupę gleby.

Brona firmy Expom może być stosowana w niemal wszystkich uprawach np. kukurydzy, słonecznika oraz soi przy wysokości roślin od 10 do 25 cm, prześwit pod ramą wynosi 83 cm. Dostępna jest w szerokości roboczej 3, 4 oraz 6 m, a co ważne, szerokość transportowa w każdym przypadku nie przekracza 3 m. Masa własna brony wynosi odpowiednio 1150, 1520 oraz 2050 kg.

Brona wirnikowa umożliwia skuteczne usuwanie chwastów, które są wyrywane i zawsze zostają na powierzchni, gdyż cięższa gleba opada na podłoże szybciej. W zależności od szerokości roboczej brony są wyposażone w 13, 17 lub 25 sekcji roboczych. Każda z sekcji ma po 2 rzędy, rozstaw rzędów sekcji roboczych wynosi po 70 cm. 

Elementy robocze brony - gwiazdy obrotowe - wykonane zostały ze specjalnej stali o grubości 15 mm i osadzone na łożyskach kulkowych. Zastosowane wirniki mają średnicę 550 mm. Odległość wzdłużna między wirnikami wynosi 350 mm, natomiast poprzeczna 120/145/170 mm.

Wydajna praca brony wymaga optymalnego docisku elementów roboczych do podłoża. Stan taki uzyskano poprzez zastosowanie wahliwego mocowania do specjalnych zębów sprężynowych o wymiarach 30x30 mm, które pełnią funkcję trzymaków sekcji roboczych i łączą się ze stalową, wytrzymałą ramą nośną. Deklarowana prędkość robocza brony wynosi od 10 do 25 km/h i pozwala ona na ograniczenie kosztów pracy oraz na skrócenie czasu prowadzonych zabiegów agrotechnicznych.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.